femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.com
Lavrov: Rusya ABD ve AB’nin “kısır döngü” yaptırımlarını durduracaklarını ümit ediyor Reviewed by Momizat on . Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov Moskova’nın ABD ve AB’nin Rusya’ya yönelik yaptırımlar konusunda akıllarının seslerine kulak verecekleri ve “göze göz” pren Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov Moskova’nın ABD ve AB’nin Rusya’ya yönelik yaptırımlar konusunda akıllarının seslerine kulak verecekleri ve “göze göz” pren Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Özel Haberler » Lavrov: Rusya ABD ve AB’nin “kısır döngü” yaptırımlarını durduracaklarını ümit ediyor

Lavrov: Rusya ABD ve AB’nin “kısır döngü” yaptırımlarını durduracaklarını ümit ediyor

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov Moskova’nın ABD ve AB’nin Rusya’ya yönelik yaptırımlar konusunda akıllarının seslerine kulak verecekleri ve “göze göz” prensibi şeklindeki kısır döngü yaptırımlarını durduracaklarını ümit ettiğini belirtti.

İngiliz The Daily Telegraph gazetesi ile çıkacak olan Russia Beyond the Headlines’e (Rossiyskaya Gazeta’nın eki) bir demeç veren Lavrov, “Rusya gerginliğin tırmanması yolunu takip etmek istemiyor. Biz Amerika, Avrupa Birliği /(AB) ve diğer ülkelerin akıllarının seslerine kulak verecekleri ve kendilerinin koyup başlattıkları “göze göz” prensibi şeklindeki bu anlamsız kısır döngüsünü durduracaklarını ümit ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

Rusya Dışişleri Bakanı Rusya’nın kendisine yönelik yeni yaptırımlarına tepki verip vermeyeceği şeklindeki soruya ise, Rusya’nın özellikle buna dayanarak Rusya’ya karşı sektörel ekonomik yaptırım uygulama kararı alan birkaç ülkeye yönelik ithalatı sınırlama kararı aldığını belirtti.

O ayrıca yeni yaptırımlar getirilmesi durumunda Moskova’nın ulusal güvenlik çıkarları dahil tüm meşru çıkarlarını korumak için gerekli herşeyi yapacağını söyledi.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov bununla beraber Rusya ile herhangi bir diğer ülke ile olduğu gibi ültimatom ve baskıcı önlemler diliyle konuşmanın kabul edilemez olduğunu vurguladı ve “Bizim cevabımız ABD, AB ve diğer bazı ülkelerin tek taraflı adımlarını dengelemiştir ve Rusya’nın DTÖ ve uluslararası anlaşmalara göre hakları ve yükümlülüklerini hesaba katmaktadır” dedi.

RS

Scroll to top