femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.com
Kyprianou: Sol Grup Avrupa Parlamentosunda Kıbrıs’ın en güvenilir müteffikidir Reviewed by Momizat on . 8-10 Ocak tarihleri arasında Lefkoşa'da gerçekleştirilen Avrupa Birleşik Sol /Kuzeyin Yeşil Solu (GUE/NGL) "Çalışma Günleri" çalışmalarının açılışında konuşan A 8-10 Ocak tarihleri arasında Lefkoşa'da gerçekleştirilen Avrupa Birleşik Sol /Kuzeyin Yeşil Solu (GUE/NGL) "Çalışma Günleri" çalışmalarının açılışında konuşan A Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Özel Haberler » Kyprianou: Sol Grup Avrupa Parlamentosunda Kıbrıs’ın en güvenilir müteffikidir

Kyprianou: Sol Grup Avrupa Parlamentosunda Kıbrıs’ın en güvenilir müteffikidir

8-10 Ocak tarihleri arasında Lefkoşa’da gerçekleştirilen Avrupa Birleşik Sol /Kuzeyin Yeşil Solu (GUE/NGL) “Çalışma Günleri” çalışmalarının açılışında konuşan AKEL Genel Sekreteri Andros Kyprianou, Sol Grubun Avrupa Parlamentosunda Kıbrıs’ın en tutarlı ve güvenilir müttefiki olduğunun kanıtlandığını söyledi.
“Çalışma Günlerinde” tartışılan konular arasında çalışma ilişkileri ve işsizlik, ekonomik kriz ve AB politikaları, aşırı sağın yükselişi ve Orta Doğu ve Akdeniz’deki jeopolitik durum bulunuyor.

Kyprianou konuşmasında “Dönemin bu büyük konuları karşısında kıtamızın sol ve daha geniş ilerici ve komünist güçlerinin mücadele, seferberlik ve birliği gereklidir” dedi.

Kyprianou, son birkaç yıldır yavaş yavaş içinde ve kriz yıllarında daha hızlı bir şekilde, Avrupa toplumlarında vatandaşların çoğunluğunun yaşam standardında büyük bir darbe yaşandığını söyledi. Krizin ve keşmekeşin etkilerinin hala geçmediğini, Uluslararası Para Fonunun son raporlarında küresel ekonominin ufukta görülen yeni bir krize karşı kırılgan kaldığını kabul ettiğini söyledi.

AB’nin, halkın sesine kulak vermekte başarısız olduğunu ve üye devletleri kontrol mekanizmasını sürekli artırmaya devam ederek Ekonomik ve Parasal Birliği derinleştirdiğini ve Banka Birliğini tamamladığını, ancak bu politikalara karşı, Sol güçlerin zenginlik üreten ve ekonomiyi hareketlendiren çalışanlara hizmet edecek karşı politikalar geliştirmeleri gerektiğini vurguladı.

Kyprianou Kıbrıslı bir Türkün de AKEL seçim listesine içerileceklerini ve bununla Kıbrıs halkına önemli mesajlar gönderileceğini söyledi. Son kararların 19 Ocak’ta açıklanacağını duyurdu.

Kyprianou Kıbrıs sorununa iki bölgeli, iki toplumlu bir çözüm bulunmasını desteklediğini belirterek söz konusu bu çerçevenin sorgulanmasına katılmadığını kaydetti.
“Hedefimiz Kıbrıs’ı sadece daha geniş bölge için değil, genel olarak AB ve dünya için bir modele dönüştürmektir” dedi.

Yunanlı Milletvekili Dimitris Papadimoulis (SYRIZA, GUE/NGL) konuşmasında grubunun, Avrupa Parlamentosu`nda sürekli ve kararlı bir şekilde, Kıbrıs’ın bir çözüme ihtiyacı olduğunu destekleyen tek grup olduğunu söyledi. “Komisyon ve üye devletlerden Türkiye üzerinde baskı uygulamalarını ve müzakerelerin tamamlanmasına katıda bulunmalarını istiyoruz” dedi.

AKEL Milletvekili Neoklis Sylikiotis konuşmasında, Juncker Komisyonu tarafından yapılan sosyal koruma bildirimlerinin boş kaldığını belirterek “önümüzdeki Avrupa seçimlerinde, Radikal Sol güçlerin bir sonraki Avrupa Parlamentosunda güçleneceklerini bekliyoruz” dedi.

Kha

Scroll to top