KKTC Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Burcu: “Herşey planlandığı gibi gidiyor” Reviewed by Momizat on . KKTC Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Barış Burcu, çok yoğun günler yaşanan İsviçre’de herşeyin planlandığı gibi gittiğini söyledi. Burcu, Cenevre’de dün başlayan müzak KKTC Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Barış Burcu, çok yoğun günler yaşanan İsviçre’de herşeyin planlandığı gibi gittiğini söyledi. Burcu, Cenevre’de dün başlayan müzak Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Özel Haberler » KKTC Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Burcu: “Herşey planlandığı gibi gidiyor”

KKTC Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Burcu: “Herşey planlandığı gibi gidiyor”

KKTC Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Barış Burcu, çok yoğun günler yaşanan İsviçre’de herşeyin planlandığı gibi gittiğini söyledi.

Burcu, Cenevre’de dün başlayan müzakerelerde öğlen verilen arada basına kısa bir açıklama yaptı.
Müzakerelerde dünkü gündemde önce “Mülkiyet”, daha sonra da “Yönetim ve Güç Paylaşımı” bulunduğunu kaydeden Burcu, konuların planlandığı şekilde tartışıldığını belirtti.

Burcu, “Yeni siyahlar üretme potansiyeli olan bazı hususlarda sayın liderler uzmanlara gerekli direktifleri verdiler. Ve bugün öğleden sonra onlar kendi aralarında toplanıp, bunları siyaha dönüştürmeye çalışacaklar. Eğer bunu başarabilirsek, yeni, siyahlar ürettik diyebiliriz” dedi.

Barış Burcu, bugün öğleden sonra öncelikle “Güvenlik ve Garantiler” konusunda bir fikir teatisi olacağını ve zaman kalması halinde “Yönetime ve Güç Paylaşımı” konusunda açıkta kalan diğer konuları irdelemeye ve tartışmaya devam edeceklerini kaydetti.

Bu arada, elde edilen bilgilere göre, “Mülkiyet” konusundaki teknik çalışmaya, tarafların gerek görmesi durumunda, ilgili konular ele alınırken, IMF ve Dünya Bankası uzmanlarının davet edilebileceği öğrenildi.

Scroll to top