Kırgızistan ve Avrupa Birliği ortaklık ve işbirliği anlaşması imzaladı Reviewed by Momizat on . Kırgızistan’ın Avrupa Birliğindeki daimi temsilcisi Asein İsayev 6 Şubat tarihinde Kırgız Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği (AB) ortaklık ve işbirliği anlaşması imz Kırgızistan’ın Avrupa Birliğindeki daimi temsilcisi Asein İsayev 6 Şubat tarihinde Kırgız Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği (AB) ortaklık ve işbirliği anlaşması imz Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Haberler » Kırgızistan ve Avrupa Birliği ortaklık ve işbirliği anlaşması imzaladı

Kırgızistan ve Avrupa Birliği ortaklık ve işbirliği anlaşması imzaladı

Kırgızistan’ın Avrupa Birliğindeki daimi temsilcisi Asein İsayev 6 Şubat tarihinde Kırgız Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği (AB) ortaklık ve işbirliği anlaşması imza toplantısına katıldı.
AB adına toplantıya Birliğin Bulgaristan daimi temsilcisi Dimeter Tsantçev katıldı. Taraflar Kırgızistan’ın 2015 yılında parlamento ve 2017 yılında cumhurbaşkanlığı seçimlerini rekabetçi, şeffaf ve demokratik ortamda yaparak reformları geliştirdiğini kaydettiler.
Avrupa Birliği temsilcisi Kırgızistan ile ticari ve ekonomik ilişkileri geliştirmek için yeni anlaşmalar üzerinde çalıştıklarını belirtti.

Dünya Bülteni

http://www.dunyabulteni.net/orta-asya/416533/kirgizistan-ab-ile-ortaklik-anlasmasi-imzaladi

Scroll to top