femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.com
Kıbrıs’ta liderler bu akşam buluşuyor Reviewed by Momizat on . BM Genel Sekreteri Antonio Guterres’in Beşli Konferans’ın anlaşma olmadan sona erdiği açıklamasını yaptığı 7 Temmuz 2017’den bu yana teması olmayan Cumhurbaşkan BM Genel Sekreteri Antonio Guterres’in Beşli Konferans’ın anlaşma olmadan sona erdiği açıklamasını yaptığı 7 Temmuz 2017’den bu yana teması olmayan Cumhurbaşkan Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Haberler » Kıbrıs’ta liderler bu akşam buluşuyor

Kıbrıs’ta liderler bu akşam buluşuyor

BM Genel Sekreteri Antonio Guterres’in Beşli Konferans’ın anlaşma olmadan sona erdiği açıklamasını yaptığı 7 Temmuz 2017’den bu yana teması olmayan Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve Rum Lider Nikos Anastasiadis 9.5 ayın ardından bu akşam ilk defa bir araya geliyor.

İki liderin buluşması bu akşam saat 19.00’da ara bölgede, BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Temsilcisi ve BM Barış Gücü Misyon Şefi Elizabeth Spehar’ın ara bölgedeki resmi ikametgahında yer alacak.

————–

Nicos Anastasiades ve  Mustafa Akıncı bugün akşam BM’nin ev sahipliğinde bir araya geliyorlar.

Nicos Anastasiades ve Mustafa Akıncı bugün akşam BM’nin ev sahipliğinde, BM kontrolündeki ara bölgedeki BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Temsilcisi ve Özel Danışman Vekili Elizabeth Spehar’ın ikametgâhında bir araya geliyorlar.

Anastasiades ve Akıncı geçen yıl Temmuz’da barış müzakerelerinin çöküşünden bu yana ilk kez görüşecekler. Akşam yemeği yerel saatle 19.00’da (GMT 17.00) başlayacak.

Rum Hükümet Sözcüsü Prodromos Prodromou, Cuma günü Anastasiades ve Elizabeth Spehar arasında yapılan görüşmeden sonra, “Olumlu olan, en azından Kıbrıs Rum tarafı için müzakerelerin başlamış olmasıdır” demişti.

Prodromou, bu görüşmenin bir müzakere olmadığına açıklık getirmiş ancak Anastasiades’in barış müzakerelerinin başladığını görmeyi arzu ettiğini belirtmişti.

Hükümet Sözcüsü, görüşmenin bir gündemi olmadığını ifade etmiş, “Bu iki lidere serbestçe görüş alışverişinde bulunma fırsatı verecektir” demişti.

KKTC Enformasyon Dairesi-Kha

Scroll to top