femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.com
Kıbrıslı Rum müzakereci Mavroyiannis: Kıbrıs için “kadife ayrılık” yok Reviewed by Momizat on . Kıbrıslı Rum müzakereci Andreas Mavroyiannis Yunanistan'dan bir haber ajansına yaptığı açıklamada BM Genel Sekreteri Guterres'in çerçevesinin iyi niyet ve siyas Kıbrıslı Rum müzakereci Andreas Mavroyiannis Yunanistan'dan bir haber ajansına yaptığı açıklamada BM Genel Sekreteri Guterres'in çerçevesinin iyi niyet ve siyas Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Haberler » Kıbrıslı Rum müzakereci Mavroyiannis: Kıbrıs için “kadife ayrılık” yok

Kıbrıslı Rum müzakereci Mavroyiannis: Kıbrıs için “kadife ayrılık” yok

Kıbrıslı Rum müzakereci Andreas Mavroyiannis Yunanistan’dan bir haber ajansına yaptığı açıklamada BM Genel Sekreteri Guterres’in çerçevesinin iyi niyet ve siyasi irade ile, çözüm çabalarını ileri götürecek bir stratejik anlaşmaya götürebileceğini söyledi.

Mavroyiannis Kıbrıs’ta “kadife ayrılık” olamayacağını belirtti. Müzakereci Türk müdahalesinin sonuçlarının yasallaştırılarak ortadan kaldırılamayacağını vurguladı. Mavroyiannis amacın kurtuluş ve adanın yeniden birleşmesi olduğunu ifade etti.

ABD ile Türkiye arasında devam eden krizin Kıbrıs açısından ne gibi sonuçlar doğurabileceği sorusuna müzakereci gelişmeleri yakından izlemek gerektiği cevabını verdi. “Biz her zaman Amerikan faktöründen daha fazla destek bekliyorduk” dedi.

Mavroyiannis mülkiyet başlığı ile ilgili bir soruya zor ve karmaşık bir konu olduğu ve mülkiyet konusunda yapılacak çok iş bulunduğunu söyledi.

Kha

Scroll to top