femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.com
Kıbrıs, Yunanistan ve İsrail EastMed boru hattı üzerinde anlaşmaya vardı Reviewed by Momizat on . Kıbrıs, Yunanistan ve İsrail, Beersheba'da yapılmakta olan 5. Üçlü Zirve'de EastMed boru hattı üzerinde devletlerarası bir anlaşmaya vardı. Kıbrıs Haber Ajansı' Kıbrıs, Yunanistan ve İsrail, Beersheba'da yapılmakta olan 5. Üçlü Zirve'de EastMed boru hattı üzerinde devletlerarası bir anlaşmaya vardı. Kıbrıs Haber Ajansı' Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Özel Haberler » Kıbrıs, Yunanistan ve İsrail EastMed boru hattı üzerinde anlaşmaya vardı

Kıbrıs, Yunanistan ve İsrail EastMed boru hattı üzerinde anlaşmaya vardı

Kıbrıs, Yunanistan ve İsrail, Beersheba’da yapılmakta olan 5. Üçlü Zirve’de EastMed boru hattı üzerinde devletlerarası bir anlaşmaya vardı.

Kıbrıs Haber Ajansı’nın elde ettiği bilgilere göre, İsrail’i Kıbrıs ve Yunanistan’a bağlayacak boru hattı üzerindeki anlaşmanın önce Avrupa Komisyonu’ndan onay alması gerekiyor. Anlaşmanın 2019’un ilk çeyreğinde imzalanması bekleniyor.

Anlaşmada, enerji altyapısının güvenliğiyle ilgili önemli ifadeler de yer alıyor.

Ayrıca, üçlü işbirliğini koordine etmeyi amaçlayan daimi sekreterliğinin çalışmalarına 1 Temmuz’da Lefkoşa’da başlaması bekleniyor.

Üç lider Beersheba’daki görüşmelerine Perşembe günü sabah başladılar. Önce Kıbrıs ve İsrail arasında, Cumhurbaşkanı Anastasiades ve Başbakan Netanyahu arasında ikili bir görüşme yapıldı.

Yunanistan Başbakanı Alexis Tsipras’ın katılmasıyla gerçekleştirilecek olan üçlü görüşme, öğle yemeğinden sonra başlayacak. Görüşmede ABD’nin İsrail Büyükelçisi David Friedman da hazır bulunacak.

 

Scroll to top