Kıbrıs, Yunanistan ve İsrail arasındaki ilişkiler daha da güçlenecek Reviewed by Momizat on . Kıbrıs, Yunanistan ve İsrail'in katılımıyla Lefkoşa'da yer alan 4. Üçlü Zirve sırasında üç ülke arasındaki ilişkileriν daha da güçleneceği teyit edildi. Liderle Kıbrıs, Yunanistan ve İsrail'in katılımıyla Lefkoşa'da yer alan 4. Üçlü Zirve sırasında üç ülke arasındaki ilişkileriν daha da güçleneceği teyit edildi. Liderle Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Haberler » Kıbrıs, Yunanistan ve İsrail arasındaki ilişkiler daha da güçlenecek

Kıbrıs, Yunanistan ve İsrail arasındaki ilişkiler daha da güçlenecek

Kıbrıs, Yunanistan ve İsrail’in katılımıyla Lefkoşa’da yer alan 4. Üçlü Zirve sırasında üç ülke arasındaki ilişkileriν daha da güçleneceği teyit edildi.

Liderler, İsrail, Kıbrıs, Yunanistan, İtalya ve Avrupa’yı birleştiren bir doğal gaz boru hattı (EastMed boru hattı) yapılması konusunda 2018 yılında bir devletlerarası bir anlaşmanın hazırlanması ve imzalanması konusunda taahhüdünü ifade ettiler.

Üç ülke, uzay teknolojileri, uydu kullanımı ve uygulamaları, telekomünikasyon, bilgi ve iletişim teknolojisi alanlarda mutabakat zaptlar ile alt bölgesel deniz petrol kirliliği acil durum planı ile ilgili uygulama sözleşmesi imzaladılar; ayrıca, Kıbrıs, Yunanistan ve İsrail Ticaret ve Sanayi Odaları arasında bir Mutabakat Zaptı da imzalandı.

Ayrıca Kıbrıs ve İsrail arasında kamu güvenliği ve film yapımında ikili işbirliği anlaşmaları imzalandı. Yunanistan ve İsrail arasında dolaşım telekomünikasyon hizmetleri alanında bir Mutabakat Zaptı imzalandı.

Scroll to top