femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.com
Kıbrıs – Yunanistan – Mısır Üçlü Zirvesinde işbirliği Anlaşmalarının imzalanması bekleniyor Reviewed by Momizat on . Çarşamba günü gerçekleştirilecek Kıbrıs – Yunanistan ve Mısır arasındaki 6. Zirve Toplantısı çerçevesinde İşbirliği Mutabakat Zaptı ve Anlaşmaların imzalanması Çarşamba günü gerçekleştirilecek Kıbrıs – Yunanistan ve Mısır arasındaki 6. Zirve Toplantısı çerçevesinde İşbirliği Mutabakat Zaptı ve Anlaşmaların imzalanması Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Haberler » Kıbrıs – Yunanistan – Mısır Üçlü Zirvesinde işbirliği Anlaşmalarının imzalanması bekleniyor

Kıbrıs – Yunanistan – Mısır Üçlü Zirvesinde işbirliği Anlaşmalarının imzalanması bekleniyor

Çarşamba günü gerçekleştirilecek Kıbrıs – Yunanistan ve Mısır arasındaki 6. Zirve Toplantısı çerçevesinde İşbirliği Mutabakat Zaptı ve Anlaşmaların imzalanması bekleniyor.

Hükümet Sözcüsü Prodromos Prodromou, salı günü gerçekleştirilen Bakanlar Kurulu toplantısından sonra yaptığı açıklamada, “yarın muhtemelen hırsızlıkla mücadele, yasa dışı kazılar, kültürel miras eserlerinin yasa dışı ithali – ihracatı ve taşımacılığıyla mücadele, gümrük personellerinin ve diğer yönetim personelinin eğitimi, Pire – Limasol ve Port Said limanları arasında işbirliği, çevre ve yenilikçi konularında eğitim, küçük ve orta boy işletmeler arasında işbirliği ve yatırım konularında mutabakat zaptları ve anlaşmaların imzalanması bekleniyor” diye konuştu.

Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, Toplantının gündeminde Doğu Akdeniz’de enerji güvenliği, terörle mücadele, Kıbrıs sorunu, göçmenler konusu, Orta Doğu’da barış süreci, AB-Mısır ilişkileri, diaspora konuları ve Türkiye, Suriye ve Libya ile ilgili konular yer almaktadır.
Prodromou Üçlü toplantıda ayrıca, ekonomi, teknoloji, bilgilendireme ve iletişim, kültürel miras ve eğitim alanlarında devam eden üçlü projelerin ve işbirliklerinin gözden geçirileceğini söyledi.

Bunun yanı sıra gündemde, yardım koordinasyon mekanizması için bir Sekretarya oluşturulması ve üçlü işbirliği çalışmalarının gerçekleştirilmesi konuları da yer alacak.

Kha

Scroll to top