femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.com
Kıbrıs Sosyalist Partisi Avrupa Parlamentosu seçimlerine iki adayla katılıyor! Reviewed by Momizat on . Kıbrıs Sosyalist Partisi Merkez Komitesi adına Genel Sekreter Mehmet Birinci, KSP'nin Avrupa Parlamentosu seçimlerine iki adayla katılacağını açıkladı. Açıklama Kıbrıs Sosyalist Partisi Merkez Komitesi adına Genel Sekreter Mehmet Birinci, KSP'nin Avrupa Parlamentosu seçimlerine iki adayla katılacağını açıkladı. Açıklama Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Özel Haberler » Kıbrıs Sosyalist Partisi Avrupa Parlamentosu seçimlerine iki adayla katılıyor!

Kıbrıs Sosyalist Partisi Avrupa Parlamentosu seçimlerine iki adayla katılıyor!

Kıbrıs Sosyalist Partisi Merkez Komitesi adına Genel Sekreter Mehmet Birinci, KSP’nin Avrupa Parlamentosu seçimlerine iki adayla katılacağını açıkladı. Açıklamada özetle şunlar kaydedildi:

Kıbrıs’ta, Mayıs ayında Avrupa Parlamentosu (AP) seçimleri, Haziran ayında da kuzey Kıbrıs’ta yerel seçimler yapılacaktır.

Kıbrıs Sosyalist Partisi güney Kıbrıs’ta yapılacak olan AP seçimlerine iki adayla katılmaya karar verdi. Bu seçime altı adayla da katılabilirdik. Ancak altı adayla katılamayışımızın tek nedeni adaylık için öngörülen 1,000 Euro’luk fahiş ücrettir. Bu uygulama vatandaşların eşit seçme seçilme fırsatına sahip olması ilkesinin yoksul kesimler aleyhine formule edilmiş açık bir ihlalidir ve AB’nin demokrasisinin burjuva karekterini göstermektedir. Burjuva demokrasilerinin emekçileri dışlama eğiliminin açık bir uygulamasıdır.

Kimse iki adayla katılacağımız için bizleri Kıbrıs Türk toplumunun adayları, ya da Kıbrıslı Türklere ayrılan sandalyelere talip olarak düşünmesin. Herşeyden önce AP seçimlerinde Kıbrıs Türk toplumuna kontenjanla ayrılmış koltuklar olmadığına dikkat çekmek isteriz.

Partimiz bu seçimlere tüm Kıbrıs halkının bir parçası olarak ve özellikle de Kıbrıs işçi sınıfının çıkarlarının temsilcisi olarak katılmaktadır; Kıbrıs’ın güneyinde ve kuzeyinde yaşayan tüm emekçilerin çıkarlarını, Avrupa Parlementosu seçimleri sırasındaki örgütlenme çalışmalarımızla ve seçimleri kazanırsak Avrupa Parlamentosu platformundan gerek empeyalist Avrupa burjuvazisine gerekse dünya çapındakı tüm emperyalist hegemonyaya karşı savunmak için aday olacaktır.

AP parlamentosu seçimlerinde adaylarımız Osman Zorba ve Mehmet Birinci’dir.

Kuzeyde yer alacak olan yerel seçimlere ise bu yıl katılmayacağız.

Kuzeydeki yerel seçimlere katılmayışımız KKTC’nin tam bir işgal ve kanunsuzluk örneği bir sözde devlet olması nedeniyle, onun demokrasisinin sahteliği nedeniyle bir boykot değildir. Az ve kısıtlı olan gücümüzü tüm Kıbrıs komünistlerine, tüm Kıbrıs devrimcilerine, tüm Kıbrıs işçi sınıfına ve tüm Kıbrıs halkına duyurma çabamızın en uygun araç olarak Kıbrıs’taki AP seçimlerin görmemizdendir.

 

Scroll to top