Kıbrıs Rum bir kaynak: müzakerelerdeki ilerleme gerekli süreyi belirliyor tersini değil Reviewed by Momizat on . Kıbrıs Rum tarafından bir kaynak , müzakerelerdeki ilerlemenin gerekli süreyi belirlediğini, takvimin müzakere süreci belirlemediğini açıkladı. Söz konusu kayna Kıbrıs Rum tarafından bir kaynak , müzakerelerdeki ilerlemenin gerekli süreyi belirlediğini, takvimin müzakere süreci belirlemediğini açıkladı. Söz konusu kayna Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Haberler » Kıbrıs Rum bir kaynak: müzakerelerdeki ilerleme gerekli süreyi belirliyor tersini değil

Kıbrıs Rum bir kaynak: müzakerelerdeki ilerleme gerekli süreyi belirliyor tersini değil

Kıbrıs Rum tarafından bir kaynak , müzakerelerdeki ilerlemenin gerekli süreyi belirlediğini, takvimin müzakere süreci belirlemediğini açıkladı.

Söz konusu kaynak, Kıbrıs Haber Ajansı’nın Mustafa Akıncı’nın BM Genel Sekreteri’nin görevlisi Bayan Jane Hall Lute ile yapacağı görüşme sırasında Kıbrıs Türk tarafının sonu açık bir müzakere sürecine katılmayacağı ve takvimli bir süreci desteklediği görüşünü ileteceğiyle ilgili açıklamasını yorumlarken yukarıdaki açıklamayı yaptı.

Aynı kaynak, Kıbrıs Rum tarafının “15 gün süreç verilecek ve başarı sağlanmaması durumunda “B” planı uygulamaya girecek” gibi teknik takvimleri asla kabul etmeyeceğine işaret ederek Kıbrıs Türk tarafının uzlaşmaz politikasından vazgeçmesi durumunda Kıbrıs sorununun hızlı bir şekilde çözüleceğini vurguladı.

Yetkili, devamla, özellikle sorunun dış boyutlarıyla ilgili doğru bir şekilde hazırlıkların yapılması durumunda “stratejik bir anlaşmaya varmamız için, eğer varmak mümkün ise, uzun bir zaman gerekmeyecek” dedi.

Aynı kaynak, Kıbrıs Haber Ajansı’na “stratejik anlaşma sağlanmasının ardından birkaç ay gerekecektir” şeklinde konuştu.

Scroll to top