femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.com
Kazakistan’ın AB’ye Petrol İhracatının Önemi Arttı Reviewed by Momizat on . Kazakistan'ın birinci ticari partneri AB ile ticaret hacmi 2013 yılı sonunda 53 milyar dolara ulaşmıştı. Kazakistan'ın toplam ihracatının yüzde 80'ini oluşturan Kazakistan'ın birinci ticari partneri AB ile ticaret hacmi 2013 yılı sonunda 53 milyar dolara ulaşmıştı. Kazakistan'ın toplam ihracatının yüzde 80'ini oluşturan Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Haberler » Kazakistan’ın AB’ye Petrol İhracatının Önemi Arttı

Kazakistan’ın AB’ye Petrol İhracatının Önemi Arttı

Kazakistan’ın birinci ticari partneri AB ile ticaret hacmi 2013 yılı sonunda 53 milyar dolara ulaşmıştı. Kazakistan’ın toplam ihracatının yüzde 80’ini oluşturan petrol ve gaz ise AB’ye olan önemli ihracat kalemleri arasında bulunuyor.

AB’nin Kazakistan’a olan ihracatındaki kalemlerse makina ve nakliye ekipmanlarının yanı sıra imalat ve kimyasal sektörlerinde kullanılacak maddelerden oluşuyor.

AB Komisyonu raporuna göre Kazakistan’dan petrol ve gaz tedarikinin önemi AB için artmış durumda. Komisyona göre, Kazak petrol ve gaz sektöründeki büyüme son 20 yılda Kazakistan’a AB tarafından yapılan ve 80 milyar doları geçen yabancı doğrudan yatırımdaki ana neden.

Caspiantv

Scroll to top