femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.com
Kasoulides-Lidington İngiliz savaş gemisini ziyaret etti: Kıbrıs bölgedeki asimetrik tehditlerle mücadele taahhüdünü yineledi Reviewed by Momizat on . Rum Dışişleri Bakanı Ioannis Kasoulides, bölgede artmakta olan asimetrik tehditlere karşı ortak hareket edilmesine yönelik hükümetin taahhüdünü yineledi. Ioanni Rum Dışişleri Bakanı Ioannis Kasoulides, bölgede artmakta olan asimetrik tehditlere karşı ortak hareket edilmesine yönelik hükümetin taahhüdünü yineledi. Ioanni Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Haberler » Kasoulides-Lidington İngiliz savaş gemisini ziyaret etti: Kıbrıs bölgedeki asimetrik tehditlerle mücadele taahhüdünü yineledi

Kasoulides-Lidington İngiliz savaş gemisini ziyaret etti: Kıbrıs bölgedeki asimetrik tehditlerle mücadele taahhüdünü yineledi

Rum Dışişleri Bakanı Ioannis Kasoulides, bölgede artmakta olan asimetrik tehditlere karşı ortak hareket edilmesine yönelik hükümetin taahhüdünü yineledi.

Ioannis ve Birleşik Krallık Avrupa Bakanı David Lidington geçtişimiz çarşamba günü Limasol Limanı’na demirli bulunan Kraliyet Donanmasına ait HMS Defender gemisini ziyaret ettiler.

Dışişleri Bakanı Kasoulides, burada yaptığı konuşmada, “Lidington’un ziyaretinin bölgede artmakta olan asimetrik tehditlere karşı ortak hareket edilmesine yönelik taahhüdümüzün, ayrıca ortak değerlere ve ilkelere değişmez bağlılığımızın ispatıdır” dedi.

Ioannis Kasoulides, Kıbrıs hükümetinin, bölgesel zorluklarla mücadele, Doğu Akdeniz’de ortaklarla ortak vizyon, istikrar ve refah için bu tür çabaların kolaylaştırılması amacıyla adanın coğrafik konumundan doğan beklentileri yakalamayı amaçladığını söyledi.

Dışişleri Bakanı, “Kıbrıs’ın son iki yıldaki katkısı geniş çaplı insani tahliyelerle, güvenli bir göç sağlamakla, ayrıca OPCW ve BM ortak misyonu için Suriye’den kimyasal silahların tahliye edilmesine ortak üs sağlayarak ortadadır” şeklinde konuştu.

Kasoulides, geçen yaz aylarında ISIS’in korkunç tehditlerinin kökünü kazımak için müttefik çalışmaları sırasında Birleşik Krallıkla yakın işbirliği yapma şansı bulduklarını anlattı.

Birleşik Krallık Avrupa Bakanı David Lidington da konuşmasında, HMS Defender’e ortak ziyaretin, Kıbrıs ve Birleşik Krallık arasında daha geniş önceliklerde yakın ikili işbirliğinin arttığını gösterdiğini belirtti.

David Lidington, “Böylesi gemiler, Ortadoğu’dan ISIL’ın muhalif tehditlerine karşı bütün Avrupa’nın güvenliğinin savunulmasına aktif olarak katılmaktadırlar” dedi.

Lidington şöyle devam etti:

“Kıbrıs kendi büyük deniz nakliyat sektörüyle, başka bir denizcilik ülkesi olan, Birleşik Krallık’a örneğin Hint Okyanusu’nda korsanlığa karşı sivil deniz nakliyesini koruma ölçülerinde ilgi duymaktadır.”

“Dolayısıyla ben, Birleşik Krallık ve Kıbrıs Cumhuriyeti vatandaşlarının yararına olacak bu iki taraflı yakın işbirliğinin daha da gelişmesini bekliyorum.”

Scroll to top