femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.com
Kasοulides: AB Ukrayna kriziyle ilgili Rusya’yla teması muhafaza edecek Reviewed by Momizat on . Güney Kıbrıs Dışişleri Bakanı İoannis Kasοulides, Avrupa Birliği'nin Ukrayna ile ilgili Rusya hükümetiyle iletişim kanallarını açık tutması gerektiğini söyledi. Güney Kıbrıs Dışişleri Bakanı İoannis Kasοulides, Avrupa Birliği'nin Ukrayna ile ilgili Rusya hükümetiyle iletişim kanallarını açık tutması gerektiğini söyledi. Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Haberler » Kasοulides: AB Ukrayna kriziyle ilgili Rusya’yla teması muhafaza edecek

Kasοulides: AB Ukrayna kriziyle ilgili Rusya’yla teması muhafaza edecek

Güney Kıbrıs Dışişleri Bakanı İoannis Kasοulides, Avrupa Birliği’nin Ukrayna ile ilgili Rusya hükümetiyle iletişim kanallarını açık tutması gerektiğini söyledi.

Kasoulides’in Pazartesi günü Brüksel’de katıldığı Avrupa Birliği Dışişleri Konseyi toplantısında, Ukrayna’da devam eden krizin ele alındığı, dışişleri bakanlarının krizin azalması için Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) başkanı Didier Burkhalter tarafından sarf edilen çabalar hakkında bilgi alma fırsatı buldukları belirtildi.

Dışişleri Bakanı Ioannis Kasοulides, toplantıda yaptığı konuşmada, Ukrayna’da krizin azalması ve Cenevre kararının uygulanması için harcanan çabaları ve girişimleri övdü, önerilen yol haritasının yerine getirilmesi için acilen alınan tedbirlerin desteklendiğini ifade etti.

 

Kasοulides, “Aynı zamanda Rusya tarafından yapılan açıklamalardaki belirli olumlu unsurları da göz ardı edemeyiz. Aksine bunları ciddi kabul etmeli, Rusya hükümetiyle iletişim kanallarını açık tutma ve katılık arasında doğru dengeyi bulmalıyız” şeklinde konuştu.

 

Dışişleri Bakanı konuşmasını şöyle tamamladı:

 

“Öncelikli hedefimiz şimdi krizi yatıştırmak olmalıdır. Taraflar ve ortaklarımız itidal içinde ılımlı olmalıdır. Ancak o zaman hepimizin arzuladığı, Ukrayna’nın güvenlik ve istikrarının sağlanmasına götürecek siyasi bir çözüm elde edilmesi için gerekli koşullar yaratılabilir.”

 

Avrupa Birliği Dışişleri Konseyi toplantısında, Ortadoğu Barış Süreci ve Avrupa Komşuluk Politikaları da ele alındı.

Scroll to top