İşte “Türklerin AB’ye bakışı” araştırmasının sonuçları (infografik) Reviewed by Momizat on . Türkiye Avrupa Eğitim ve Bilimsel Araştırmalar Vakfı’nın (TAVAK) ‘Türk halkının AB’ye bakışı’ araştırmasına göre, halkın neredeyse yarısı Türkiye’nin AB’ye gire Türkiye Avrupa Eğitim ve Bilimsel Araştırmalar Vakfı’nın (TAVAK) ‘Türk halkının AB’ye bakışı’ araştırmasına göre, halkın neredeyse yarısı Türkiye’nin AB’ye gire Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Özel Haberler » İşte “Türklerin AB’ye bakışı” araştırmasının sonuçları (infografik)

İşte “Türklerin AB’ye bakışı” araştırmasının sonuçları (infografik)

Türkiye Avrupa Eğitim ve Bilimsel Araştırmalar Vakfı’nın (TAVAK) ‘Türk halkının AB’ye bakışı’ araştırmasına göre, halkın neredeyse yarısı Türkiye’nin AB’ye gireceğine inanmıyor. Ankete katılanların yüzde 48.8’i “AB üyesi olamayız” derken, yüzde 21’i ise “Bilmiyorum” diyor.

Türkiye Avrupa Eğitim ve Bilimsel Araştırmalar Vakfı (TAVAK), Prof. Dr. Faruk Şen başkanlığında, 12-19 Kasım 2017 tarihleri arasında ‘Türk halkının Avrupa Birliği’ne (AB) bakışı’na yönelik bir araştırma gerçekleştirdi. Çalışma kapsamında İstanbul, Ankara, İzmir, Diyarbakır, Kayseri, Artvin, Bursa ve Antalya olmak üzere 8 kentten, yüzde 52’si erkek, yüzde 48’i kadın toplam 1282 kişi ile görüşüldü. Türk insanının ekonomik ve siyasi birlik olan AB’ye ilişkin görüşleri şöyle sıralandı:

www.haberturk.tv/gundem/haber/1736940-turkiye-ab-ye-uye-olacak-mi

Scroll to top