femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.com
İsrail’in yeni yerleşim birimi kararına AB’den tepki geldi Reviewed by Momizat on . İsrail'in yeni yerleşim birimi kararına İngiltere'den sonra AB'den de tepki var. Avrupa Birliği (AB) Dışişleri ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Catherin İsrail'in yeni yerleşim birimi kararına İngiltere'den sonra AB'den de tepki var. Avrupa Birliği (AB) Dışişleri ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Catherin Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Haberler » İsrail’in yeni yerleşim birimi kararına AB’den tepki geldi

İsrail’in yeni yerleşim birimi kararına AB’den tepki geldi

İsrail’in yeni yerleşim birimi kararına İngiltere’den sonra AB’den de tepki var.

Avrupa Birliği (AB) Dışişleri ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Catherine Ashton, İsrail’in Batı Şeria ve Doğu Kudüs’te 1466 konutluk yeni yerleşim birimi inşa edilmesi için aldığı ihale kararından “derin hayal kırıklığı” duyduklarını belirterek, “Bu adım barış çabalarına yardımcı olmuyor” ifadesini kullandı.

Ashton, yaptığı yazılı açıklamada, AB ve üye ülkelerin tüm taraflara tekrar barış çabalarına ve iki devletli çözümün yaşayabilirliğine daha fazla zarar verecek yerleşim birimlerinin sürekli genişletilmesi gibi tek taraflı eylemlerden kaçınma ve azami düzeyde itidal çağrısında bulunduğunu belirtti.

 

AB’nin durumu izleme ve ona göre hareket etme taahhüdünde bulunduğunu aktaran Ashton, “Şimdi ihtiyaç duyulan, müzakerelerin devamına yardımcı olacak bir ortam yaratmak amacıyla yapıcı bir angajman” değerlendirmesinde bulundu.

 

Ashton, İsrailli yetkililere bu karardan vazgeçmeleri ve tüm enerjilerini barış görüşmelerinin erken başlamasına yönlendirmeleri çağrısı yaptı.

Ajanslar

Scroll to top