femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.com
İspanya’da Twitter hesabına soruşturma Reviewed by Momizat on . İspanya Ulusal Mahkeme Savcılığı, ırkçılığı yüceltip nefreti teşvik eden mesajlar attığı iddiasıyla bir twitter hesabı hakkında soruşturma başlattı. İspanya'da İspanya Ulusal Mahkeme Savcılığı, ırkçılığı yüceltip nefreti teşvik eden mesajlar attığı iddiasıyla bir twitter hesabı hakkında soruşturma başlattı. İspanya'da Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Özel Haberler » İspanya’da Twitter hesabına soruşturma

İspanya’da Twitter hesabına soruşturma

İspanya Ulusal Mahkeme Savcılığı, ırkçılığı yüceltip nefreti teşvik eden mesajlar attığı iddiasıyla bir twitter hesabı hakkında soruşturma başlattı.

İspanya’da @Humorrnegro adlı bir twitter hesabı hakkında, özellikle ETA terörü mağdurlarına yönelik saldırı içerikli mesajlar yayınladığı, ırkçılığı yücelten ve nefreti teşvik eden söylemler kullanıldığı iddiasıyla yapılan suç duyurusu sonrasında savcılık tarafından soruşturma başlatıldı.

 

İspanya’da yabancı düşmanlığı, ırkçı ve maço içerikli, dalga geçen, sert ifadeler kullanan ve 164 binden fazla takipçisi bulunan söz konusu twitter hesabından, 1991’de ETA saldırısında ağır yara alarak özürlü duruma düşen gazeteci İrene Villa ve bazı ETA mağdurlarına yönelik saldırı içerikli mesajlar da yayınlandığı bildirildi.

 

CERMI adlı İspanya’daki özürlüler derneği tarafından yapılan suç duyurusunu kabul eden Ulusal Mahkeme Savcılığı, söz konusu ifadelerin suç teşkil edip etmediğine ilişkin bir soruşturma başlatıldığını duyurdu.

 

CERMI ayrıca, Twitter firmasına bir mektup göndererek, İspanya’da 4 milyondan fazla özürlü insan olduğunu, @Humorrnegro adlı hesabın insanlık onurunu ve kişilik haklarını ihlal ettiği belirtip, bu twitter hesabının engellenmesini talep etti.

Ajanslar

Scroll to top