femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.com
İspanya’da sosyal medya suçlarıyla mücadele edecek Reviewed by Momizat on . İspanya'da hükümet, sosyal medyada işlenen suçlara karşı yasal düzenlemeler yapmaya hazırlanıyor. Bakanlar Kurulu'nun bugün yaptığı toplantı sonrasında basına b İspanya'da hükümet, sosyal medyada işlenen suçlara karşı yasal düzenlemeler yapmaya hazırlanıyor. Bakanlar Kurulu'nun bugün yaptığı toplantı sonrasında basına b Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Özel Haberler » İspanya’da sosyal medya suçlarıyla mücadele edecek

İspanya’da sosyal medya suçlarıyla mücadele edecek

İspanya’da hükümet, sosyal medyada işlenen suçlara karşı yasal düzenlemeler yapmaya hazırlanıyor.

Bakanlar Kurulu’nun bugün yaptığı toplantı sonrasında basına bilgi veren hükümet sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Soraya Saenz de Santamaria, “İfade özgürlüğünü koruyan sağlam bir demokrasimiz var ama bunun sınırları var ve bunlar Ceza Yasası’nda mevcut. Ancak bunlardan bağımsız suç teşkil eden unsurlar var. Bunları belirleyip, yeni düzenlemeler yapmak gerekiyor” şeklinde konuştu. Santamaria, yasal düzenleme için çalışmaların başlatıldığını duyurdu.

İspanya’da hafta başında iktidardaki Halk Partisi’nin Leon temsilcilerinden Isabel Carrasco, sokakta uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybederken, sosyal paylaşım siteleri aracılığıyla saldırıyı savunan mesajlar yayımlayan iki kişi hakkında yasal süreç başlatılmıştı. İspanya’da son dönemde twitter ve facebook gibi sosyal paylaşım sitelerinde yayımlanan, özellikle şiddet ve ırkçı içerikli mesajlar yakın takibe alınıyor.

Ajanslar

 

Scroll to top