femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.com
İngiliz basınında Brexit teklifi analizleri: Johnson’ın kaderi AB’nin elinde Reviewed by Momizat on . İngiltere Başbakanı Boris Jonhson'ın Avrupa Birliği'ne sunduğu Brexit teklifi ve Brüksel'in bu öneriye yönelik tutumu İngiliz basınında geniş yer aldı. "Johnson İngiltere Başbakanı Boris Jonhson'ın Avrupa Birliği'ne sunduğu Brexit teklifi ve Brüksel'in bu öneriye yönelik tutumu İngiliz basınında geniş yer aldı. "Johnson Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Haberler » İngiliz basınında Brexit teklifi analizleri: Johnson’ın kaderi AB’nin elinde

İngiliz basınında Brexit teklifi analizleri: Johnson’ın kaderi AB’nin elinde

İngiltere Başbakanı Boris Jonhson’ın Avrupa Birliği’ne sunduğu Brexit teklifi ve Brüksel’in bu öneriye yönelik tutumu İngiliz basınında geniş yer aldı.

“Johnson’ın planı Brexit yanlılarını birleştirdi fakat Brüksel’de soğuk karşılandı” manşetini atan Financial Times (FT) gazetesi, teklifin AB’nin İrlanda adasına yönelik taleplerini karşılamaktan uzak olduğunu yazdı.

Gazeteye göre Johnson’ın önerdiği model, Kuzey İrlanda ile İrlanda arasındaki sınır üzerinde AB ortak pazarına yönelik kaçakçılık girişimlerine olanak sağlama riski taşıyor.

FT, sınırdaki gümrük kontrolleri için önerilen teknolojik çözümlerin ise henüz icat edilmediğini belirtti.

Teklife dair bir analiz yazan FT köşe yazarı Robert Shimley, bu teklifle Johnson’ın politik kaderini AB’nin ellerine teslim ettiğini savundu.

https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-49915976

Scroll to top