femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.com
II. Hrisostomos: Ayin alayı “şov” Reviewed by Momizat on . Rum Ortodoks Kilisesi Başpiskoposu II. Hrisostomos, bugün Gazimağusa Surlariçi’nde gerçekleştirilecek ayin alayını “şov” olarak niteledi. Simerini gazetesinin h Rum Ortodoks Kilisesi Başpiskoposu II. Hrisostomos, bugün Gazimağusa Surlariçi’nde gerçekleştirilecek ayin alayını “şov” olarak niteledi. Simerini gazetesinin h Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Haberler » II. Hrisostomos: Ayin alayı “şov”

II. Hrisostomos: Ayin alayı “şov”

Rum Ortodoks Kilisesi Başpiskoposu II. Hrisostomos, bugün Gazimağusa Surlariçi’nde gerçekleştirilecek ayin alayını “şov” olarak niteledi.

Simerini gazetesinin haberine göre, II. Hrisostomos, “Ay. Yeorgios Eksorinos Kilisesi”nde yapılacak ayin alayının, özde dini bir olguya hizmet etmediğini kaydederek, “şovlardan hoşlanmadığını” söyledi.

 

II. Hrisostomos, yıllardır kapalı olan bir kilisede ayin yapılmasına izin verilmesinin ve Başpiskoposluk ile Din İşleri Başkanlığı arasındaki diyaloğun olumlu olduğunu, ancak artık Hıristiyanların oturacak tek bir evi bile bulunmayan “komşuda”, ayin alayı yapılmasının hiçbir şeye hizmet etmediğini söyledi.

 

Haberde, II. Hrisostomos’un bu açıklamalarıyla, ayin alayının siyasi bir olay olduğunu ima ettiği kaydedildi.

 

Gazete ayrıca, bugünkü seremoniye 4 binden fazla kişinin katılacağını ve saat 16.00’da başlayacak seremoniden önce, kilisenin saat 14.00’te halka açılacağını yazdı.

Tak

Scroll to top