femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.com
Güney Kıbrıs’ın Almanlarla yaptığı görüşmede yüzer tesis de gündeme geldi Reviewed by Momizat on . Rum Yönetimi’nin geçtiğimiz günlerde adayı ziyaret eden Deutsche Bank heyetiyle yaptığı görüşmede, yüzer tesis konusunun da gündeme geldiği haber verildi. Rum Yönetimi’nin geçtiğimiz günlerde adayı ziyaret eden Deutsche Bank heyetiyle yaptığı görüşmede, yüzer tesis konusunun da gündeme geldiği haber verildi. Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Haberler » Güney Kıbrıs’ın Almanlarla yaptığı görüşmede yüzer tesis de gündeme geldi

Güney Kıbrıs’ın Almanlarla yaptığı görüşmede yüzer tesis de gündeme geldi

Rum Yönetimi’nin geçtiğimiz günlerde adayı ziyaret eden Deutsche Bank heyetiyle yaptığı görüşmede, yüzer tesis konusunun da gündeme geldiği haber verildi.

 

Haftalık olarak yayımlanan Kathimerini gazetesi bugünkü sayısında, Deutsche Bank ile yapılan görüşmede masaya, “Afrodit” olarak isimlendirilen sözde 12. parsele bir yüzer tesis yerleştirilmesi konusunun da konulduğunu yazdı.

 

Yüzer tesisle kısa süre içerisinde Güney Kıbrıs’ın doğalgaz ihtiyacının karşılanabileceğini, ayrıca doğalgazla ilgili “bütünlüklü dinamik” belli olana kadar küçük ölçekli ihracatların yönetilebileceğini belirten gazete, ancak Rum Yönetimi’nin bu konuda pek çok ikilem içerisinde bulunduğunu belirterek, Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’in İsrail ile uzlaşıya varma ihtimalini de yeniden incelemek istediğini kaydetti.

 

Gazete edindiği bilgilere göre, Deutsche Bank’tan üç yetkilinin, görüştükleri Rum Enerji Bakanı Yorgos Lakkotripis’e, Avrupa kurumsal örgütleri ve Alman hükümetinin teşvikiyle doğalgazla ilgili stratejik planların hayata geçirilmesine katkıda bulunmak amacıyla adaya geldiklerini söylediğini aktardı.

 

Lakkotripis ile görüşenlerden birinin, Alman banka devi Deutsche Bank’ın, Noble Energy ve Delek ile sıkı işbirliği yaptığı İsrail’de görev yaptığına dikkat çeken gazete, Noble Ebergy ile Delek’in hem İsrail’deki Leviathan’da hem de Afrodit’te araştırma ve istifade haklarına sahip olduğuna işaret etti.

 

Habere göre, Rum hükümeti kara ya da olası bir yüzer tesis konusunda bir karara vardığında Deutsche Bank’ın finansman nasıl sağlanabileceğinin belli olması için maliyet ve kârları inceleyeceğini belirten Alman yetkililer, “(Güney) Kıbrıs daha erken, bir yıl önce Deutsche Bank, hükümeti yokladığında hareket etseydi, İsrail gazıyla kara terminali perspektifi daha mümkün olurdu” değerlendirmesinde bulundu.

 

Gazete, görüşmede, Almanların kara terminalinin düşük perspektifleri ve diğer alternatif seçenekler hakkında Lakkotripis’e bilgi verdiğini de kaydetti.

Tak

Scroll to top