femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.com
Güney Kıbrıs ve Avrupa İltica Destek Ofisi arasında özel bir destek planı imzalandı Reviewed by Momizat on . Güney Kıbrıs ve Avrupa İltica Destek Ofisi (The European Asylum Support Office-EASO) arasında özel bir destek planı imzalandı. Destek planı Temmuz 2015 dönemine Güney Kıbrıs ve Avrupa İltica Destek Ofisi (The European Asylum Support Office-EASO) arasında özel bir destek planı imzalandı. Destek planı Temmuz 2015 dönemine Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Haberler » Güney Kıbrıs ve Avrupa İltica Destek Ofisi arasında özel bir destek planı imzalandı

Güney Kıbrıs ve Avrupa İltica Destek Ofisi arasında özel bir destek planı imzalandı

Güney Kıbrıs ve Avrupa İltica Destek Ofisi (The European Asylum Support Office-EASO) arasında özel bir destek planı imzalandı. Destek planı Temmuz 2015 dönemine kadar geçerli olacak.

Söz konusu planı Lüksemburg’da Rum İçişleri Bakanı Socratis Hasikos ve EASO Müdürü Robert Visser imzaladılar.

Plan iltica ve karşılama sisteminde Kıbrıs üzerindeki baskıyla başa çıkmaya yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

EASO, Kıbrıs’ın sığınma alanında baskıya maruz kaldığını ve 2013 yılında Kıbrıs’ta 1.246 iltica başvurusu sunulduğunu ve bunlardan %45’nin Suriye uyruklu olduğunu belirtti.

Ocak-Nisan 2014 döneminde 535 başvuru yapıldığı ve 2013 yılın aynı dönemiyle kıyaslandığında %37 oranında önemli bir artışın kaybedildiği açıklandı.

Şu anda karşılama ve açık konaklama alanındaki kapasitesini önemli bir biçimde genişletmeye hazırlanan Kıbrıs, 26 Mayıs 2014 tarihinde EASO’ya destek için talepte bulundu.

Robert Visser, EASO’nun şu ana kadar başka altı ülkeyle operasyonel destek sağladığını belirtti.

 

Scroll to top