femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.com
Güney Kıbrıs AB’nden mali yardım talep etti Reviewed by Momizat on . Tarım, Doğal Kaynaklar ve Çevre Bakanı Nikos Kuyialis, Avrupa Birliği'nden Kıbrıs için iklim koşullarından dolayı ciddi zarar gören üreticilerin desteklenmesi a Tarım, Doğal Kaynaklar ve Çevre Bakanı Nikos Kuyialis, Avrupa Birliği'nden Kıbrıs için iklim koşullarından dolayı ciddi zarar gören üreticilerin desteklenmesi a Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Haberler » Güney Kıbrıs AB’nden mali yardım talep etti

Güney Kıbrıs AB’nden mali yardım talep etti

Tarım, Doğal Kaynaklar ve Çevre Bakanı Nikos Kuyialis, Avrupa Birliği’nden Kıbrıs için iklim koşullarından dolayı ciddi zarar gören üreticilerin desteklenmesi amacıyla mali yardım talep etti.

Lüksemburg’da yapılan Avrupa Birliği Tarım ve Balıkçılık Konseyi toplantısında konuşan Kuyialis, AB tarım bakanlarına bu yıl Kıbrıs’ın karşı karşıya kaldığı zor iklim koşullarından ve Kıbrıslı üreticilerin gelirlerini düşüren kuraklıktan söz etti ve bu yılki kuraklığın, Kıbrıs’ın 2008-2009’da karşı karşıya kaldığı kuraklıktan daha uzun sürdüğünü anlattı.

Kuraklıktan ciddi zarar gören üreticilere verilmek üzere mali yardım isteyen Tarım Bakanı Kuyialis, Avrupa Konseyi ve Avrupa Konseyi’nden de, durumun ciddiyetinden dolayı Kıbrıs’ın talebini olabildiğince erken incelemesini istedi.

 

Scroll to top