femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.com
Fransa’da gazetecilerin ifadeye çağrılmasına tepki Reviewed by Momizat on . Fransa’da basın örgütleri istihbarat birimlerinin Macron ve hükümeti zorda bırakan konularda haberler yapan gazetecileri ifadeye çağırmasına tepki gösterdi. Hük Fransa’da basın örgütleri istihbarat birimlerinin Macron ve hükümeti zorda bırakan konularda haberler yapan gazetecileri ifadeye çağırmasına tepki gösterdi. Hük Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Haberler » Fransa’da gazetecilerin ifadeye çağrılmasına tepki

Fransa’da gazetecilerin ifadeye çağrılmasına tepki

Fransa’da basın örgütleri istihbarat birimlerinin Macron ve hükümeti zorda bırakan konularda haberler yapan gazetecileri ifadeye çağırmasına tepki gösterdi. Hükümet ise “devlet sırrı açığa vurulamaz” açıklamasını yaptı.

Fransa’da şubat ayından bu yana sekiz gazeteci ve bir de gazete yöneticisi, yaptıkları haberler nedeniyle ülkenin iç istihbarat birimi DGSI tarafından ifadeye çağrıldı. Gazetecilerin, geçen yıl patlak veren ve Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’u zorda bırakan Alexandre Benalla skandalı ile Fransa’nın Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’ne (BAE) sattığı ve Yemen’deki savaşta kullanıldığı söylenen silahlarla ilgili haberler nedeniyle ifade vermeye çağrıldıkları öğrenildi.

https://www.dw.com/tr/gazetecilerin-ifadeye-%C3%A7a%C4%9Fr%C4%B1lmas%C4%B1na-tepki/a-48974334

Scroll to top