Fotiou: Anastasiades ve Kıbrıs Rum tarafı Kıbrıs sorununa bir çözüm bulunması amacıyla yoğun çalışıyorlar Reviewed by Momizat on . Güney Kıbrıs Cumhurbaşkanlığı İnsan Hakları ve Yurt Dışında Yaşayan Kıbrıslılardan sorumlu Komiseri Fotis Fotiou, ABD`de yaşayan Kıbrıslıların çocuklarıyla görü Güney Kıbrıs Cumhurbaşkanlığı İnsan Hakları ve Yurt Dışında Yaşayan Kıbrıslılardan sorumlu Komiseri Fotis Fotiou, ABD`de yaşayan Kıbrıslıların çocuklarıyla görü Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Haberler » Fotiou: Anastasiades ve Kıbrıs Rum tarafı Kıbrıs sorununa bir çözüm bulunması amacıyla yoğun çalışıyorlar

Fotiou: Anastasiades ve Kıbrıs Rum tarafı Kıbrıs sorununa bir çözüm bulunması amacıyla yoğun çalışıyorlar

Güney Kıbrıs Cumhurbaşkanlığı İnsan Hakları ve Yurt Dışında Yaşayan Kıbrıslılardan sorumlu Komiseri Fotis Fotiou, ABD`de yaşayan Kıbrıslıların çocuklarıyla görüştü. Komiser, Cumhurbaşkanı Nikos Anastasiades ve Kıbrıs Rum tarafının Kıbrıs sorununa bir çözüm bulunması ve adanın yeniden birleşmesi amacıyla yoğun bir şekilde çalıştığını vurguladı.

Kıbrıs sorununa bir çözüm bulunmasının sadece Kıbrıs Rum tarafının niyetine ve kararlılığa bağlı olmadığına işaret eden Komiser, Türk tarafı ve Türkiye`nin de iyi niyetli olması gerektiğini ve Türkiye`nin nihayet eylemlere geçmesi zamanı olduğunu ve samimiyetle çalışması gerektiğini söyledi.

Kıbrıs sorununa bulunacak olan çözümün hem Kıbrıslı Rum hem de Kıbrıs Türkler için faydalı olması gerektiğini ifade eden Fotiou, diyasporanın ve özellikle gençlerin bir çözüm bulunması çabalarına önemli bir rol oynadığını belirtti.

Scroll to top