femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.ru
FATF ” IŞİD’in Finansmanı” başlıklı raporu:Bir AB ülkesi: Türkiye’ye giden o kamyonları engelleyemedik (english) Reviewed by Momizat on . Dünya genelinde kara parayla mücadele için kurulan hükümetler arası çalışma grubu FATF, "Terör Örgütü IŞİD'in Finansmanı” başlıklı bir rapor yayımladı. G7 ülkel Dünya genelinde kara parayla mücadele için kurulan hükümetler arası çalışma grubu FATF, "Terör Örgütü IŞİD'in Finansmanı” başlıklı bir rapor yayımladı. G7 ülkel Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Özel Haberler » FATF ” IŞİD’in Finansmanı” başlıklı raporu:Bir AB ülkesi: Türkiye’ye giden o kamyonları engelleyemedik (english)

FATF ” IŞİD’in Finansmanı” başlıklı raporu:Bir AB ülkesi: Türkiye’ye giden o kamyonları engelleyemedik (english)

Dünya genelinde kara parayla mücadele için kurulan hükümetler arası çalışma grubu FATF, “Terör Örgütü IŞİD’in Finansmanı” başlıklı bir rapor yayımladı.

G7 ülkelerinin girişimiyle 1989 yılında kurulan Mali Eylem Görev Grubu’na (FATF) Türkiye de 1991 yılında üye olmuştu.

36 üye ülkenin hükümet yetkililerinden oluşan grubun yayımladığı son rapor, IŞİD’in mali kaynaklarını gözler önüne serdi.

Türkiye ve ABD’nin öncülüğünde hazırlanan raporda, IŞİD’e maddi destek vermek için Suriye’ye gitmeye çalışan iki kişinin Sabiha Gökçen Havalimanı’nda Türk yetkililerce yakalandığı iki olayın da yer aldığı çeşitli vakalardan örnekler verildi.

“TÜRKİYE’YE GİDEN ÜÇ KAMYON…”

Raporda ayrıca Suriyeli mülteciler için gönderilmiş gibi görünen uluslararası bağışların teröristlerin eline geçme riskinin de bulunduğu belirtildi.

Raporun bu bölümünde, bir AB ülkesi polisinin “bir keresinde Türk makamlarından Türkiye’ye gitmesi beklenen ve Suriye’deki radikal gruplara malzeme taşıdığından şüphelenilen üç kamyonu durdurup aramasını istediği” ifade edildi.

Ancak rapora göre, ismi belirtilmeyen bu ülkenin yetkilileri “yeterli düzenlemeler” olmadığı için söz konusu kamyonları durdurtamadıklarını iddia etti.

Raporda, bu tür vakaların görece azınlıkta olduğu ve yapılan uluslararası bağışların tamamının yüksek risk taşıdığını belirtmenin yanlış olacağı belirtilse de, söz konusu bölgelere yapılacak yardımlara ilişkin daha dikkatli olunması gerektiğinin altı çizildi.

Hürriyet-Ajanslar

ABHaber,raporu yayımlıyor:

http://www.fatf-gafi.org/documents/documents/fatf-action-on-terrorist-finance.html

Scroll to top