Ertuğruloğlu’ndan Korneliou’ya: “Sen kimsin lan?” Reviewed by Momizat on . KKTC Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu  basın toplantısında zehir zemberek açıklamalarda bulundu. Başta Cumhurbaşkanı Akıncı, BM ve Rum yetkililerine çok ağı KKTC Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu  basın toplantısında zehir zemberek açıklamalarda bulundu. Başta Cumhurbaşkanı Akıncı, BM ve Rum yetkililerine çok ağı Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Haberler » Ertuğruloğlu’ndan Korneliou’ya: “Sen kimsin lan?”

Ertuğruloğlu’ndan Korneliou’ya: “Sen kimsin lan?”

KKTC Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu  basın toplantısında zehir zemberek açıklamalarda bulundu. Başta Cumhurbaşkanı Akıncı, BM ve Rum yetkililerine çok ağır eleştirilerde bulunan Erturuloğlu, Daimi Temsilci Korneliou’ya oldukça sert çıkıştı.

Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, BM’nin yardım konvoylarına gümrük alınması ile başlayan tartışma ve sonrasında Cumhurbaşkanı’nın açıklamalarına yanıt niteliğinde düzenlediği basın toplantısında çok sert ifadeler kullandı.

Ertuğruloğlu’nun sert tavrından “Kıbrıs Cumhuriyeti”nin BM Daimi Temsilcisi Büyükelçi Kornelios Korneliou da nasibini aldı.

Kornelios’un geçtiğimiz günlerde BM Genel Sekreteri’ne yazdığı ve Türkiye’yi şikayet ettiği mektubu kasdederek: “Rezalet bir mektup yazmış. Anavatanımızı BM’ye şikayet ediyor. Kıbrıs Hükümeti olarak bize sahip çıkıyormuş” dedi.

“SEN KİMSİN LAN?”

Oldukça gergin geçen basın toplantısı sırasında Korneliou’nun mektubundan bahsederken sinirlerine hakim olamayan Ertuğruloğlu, BM Daimi Temsilcisi olan Büyükelçi Korneliou’ya “Sen kimsin lan?” dedi.

Kıbrıs Postası

Scroll to top