femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.com
Ermeniler, Catherine Ashton’dan AB’nin Türkiye’ye Baskı Yapmasını İstedi Reviewed by Momizat on . Ermenistan ve Ermeni örgütleri, Suriye'deki Ermeni nüfusunu "hedef alan" İslamcı güçlerin Türkiye gibi ülkelerden "destek" aldığı iddialarını sürdürüyor. Son ol Ermenistan ve Ermeni örgütleri, Suriye'deki Ermeni nüfusunu "hedef alan" İslamcı güçlerin Türkiye gibi ülkelerden "destek" aldığı iddialarını sürdürüyor. Son ol Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Özel Haberler » Ermeniler, Catherine Ashton’dan AB’nin Türkiye’ye Baskı Yapmasını İstedi

Ermeniler, Catherine Ashton’dan AB’nin Türkiye’ye Baskı Yapmasını İstedi

Ermenistan ve Ermeni örgütleri, Suriye’deki Ermeni nüfusunu “hedef alan” İslamcı güçlerin Türkiye gibi ülkelerden “destek” aldığı iddialarını sürdürüyor. Son olarak da Adalet ve Kalkınma İçin Avrupa Ermeni Federasyonu (EAFJD), AB Dış Politika ve Güvenlik Yüksek Temsilcisi Catherine Ashton’a mektup göndererek Avrupa Birliği’nin “başta Türkiye olmak üzere, El Kaide’ye bağlı grupları cesaretlendiren ülkelere baskı” yapmasını istiyor.

Ermenistan Devlet Radyosu’na göre, EAFJD tarafından Catherine Ashton’a gönderilen mektupta Suriye’deki iç savaşın başından beri ülkedeki Ermeni toplumunu can ve mal kaybına uğradığı, son dönemde ordu ile daha çok El Kaide’ye bağlı güçlerin savaşması nedeniyle Ermeni toplumu için durumun iyice kötüleştiği belirtiliyor.

“Aşırı muhalif güçlerin Türkiye tarafından silahlandığı ve oradan (Suriye’ye) girdiği konusunda süphe yok” iddiası dile getirilen mektupta bu güçlerin saldırılarının temel olarak halka yöneltildiği kaydedildikten sonra “Bir süre önce Türkiye’den girerek Ermenilerin yaşadığı Keseb kentine saldırdılar Son günler de yine Türkiye’den giren güçler Halep’e saldırıyor ve temel olarak Ermenilerin yaşadığı semtleri hedef alıyor” suçlaması da aktarılıyor.

EAFJD, mektubunun son bölümünde de “Türkiye, bu saldırıları cesaretlendirmezse, provoke etmezse, sınırları güvence altına almak ve bu aşırı güçlerin serbest dolaşımını yasaklamak çok kolay olurdu” iddiasına yer verildikten sonra Avrupa Birliği’nin “başta Türkiye olmak üzere El Kaide’ye bağlı grupları cesaretlendiren ülkelere baskı yapmak üzere gerekli adımlar atmasını” istiyor.

Anka

Scroll to top