Erhürman: “Yol ayırımı görmüyorum, ancak yöntem bundan önceki gibi olmayacak” Reviewed by Momizat on . KKTC Başbakanı Tufan Erhürman, "şu an itibarıyla ben bundan sonrası için çok büyük bir değişimin olacağı bir zemin görmüyorum; çünkü hukuksal durum uluslararası KKTC Başbakanı Tufan Erhürman, "şu an itibarıyla ben bundan sonrası için çok büyük bir değişimin olacağı bir zemin görmüyorum; çünkü hukuksal durum uluslararası Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Özel Haberler » Erhürman: “Yol ayırımı görmüyorum, ancak yöntem bundan önceki gibi olmayacak”

Erhürman: “Yol ayırımı görmüyorum, ancak yöntem bundan önceki gibi olmayacak”

KKTC Başbakanı Tufan Erhürman, “şu an itibarıyla ben bundan sonrası için çok büyük bir değişimin olacağı bir zemin görmüyorum; çünkü hukuksal durum uluslararası konjonktür, hepsini bir arada değerlendirdiğinizde çok büyük bir yol ayırımı noktası görmüyorum” dedi.

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile Başbakan Tufan Erhürman, haftalık olağan görüşmeleri çerçevesinde bir araya geldi. Toplantının ardından Başbakan Erhürman basına açıklama yaptı, soruları yanıtladı.

Erhürman, görüşmede, Cumhurbaşkanı Akıncı’nın Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis ile gerçekleştirdiği sosyal buluşmayla ilgili bilgi verdiğini, görüş alışverişinde bulunduklarını, bugün gelecek olan TC Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun ziyareti öncesi Kıbrıs konusunda da değerlendirme yaptıklarını belirtti.

Erhürman, TC Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’nun gelişinin önemine işaret ederek, bugün Cumhurbaşkanlığında siyasi partilerle de bir arada yapılacak görüşme öncesinde görüş alışverişinde bulunmalarının iyi olduğunu söyledi.

Erhürman, liderler buluşmasıyla ilgili görüşme notlarının zaten dağıtıldığını, yarın hep birlikte bir değerlendirme yapılacağını kaydetti.

Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Başbakan Erhürman, liderler buluşmasının ardından bundan sonrası için izlenecek yol ve Çavuşoğlu’nun ziyaretine ilişkin görüşünün sorulması üzerine, “şu an itibarıyla ben bundan sonrası için çok büyük bir değişimin olacağı bir zemin görmüyorum; çünkü hukuksal durum uluslararası konjonktür, hepsini bir arada değerlendirdiğinizde çok büyük bir yol ayırımı noktası görmüyorum” dedi.

Ancak yöntemler konusunda ısrarlarının, bundan sonrasının bundan önceki gibi olamayacağı yönünde olduğuna işaret eden Erhürman, bu konuda Cumhurbaşkanının da, kendilerinin de Türkiye’nin de açıklamalarının net olduğunu hatırlattı. Büyük olasılıkla bugünkü toplantıda bu anlamda bir çalışma yapılacağını söyleyen Erhürman, bunun ötesinde, hukuksal zeminde ve uluslararası konjonktürde çok büyük bir değişiklik olmadığı için, bir değişiklikten söz etmenin çok kolay olmadığını vurguladı.

KKTC Enformasyon

Scroll to top