femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.com
Dünya Bankası’ndan vize jesti Reviewed by Momizat on . Dünya Bankası, Türk işadamlarının AB'ye seyahatinde belgelerin basitleştirilmesini ve çoklu vizelerde 'yeşil şerit' oluşturulmasını istedi. Berlin Yüksek İdare Dünya Bankası, Türk işadamlarının AB'ye seyahatinde belgelerin basitleştirilmesini ve çoklu vizelerde 'yeşil şerit' oluşturulmasını istedi. Berlin Yüksek İdare Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Haberler » Dünya Bankası’ndan vize jesti

Dünya Bankası’ndan vize jesti

Dünya Bankası, Türk işadamlarının AB’ye seyahatinde belgelerin basitleştirilmesini ve çoklu vizelerde ‘yeşil şerit’ oluşturulmasını istedi.

Berlin Yüksek İdare Mahkemesi’nin ardından Türkiye’ye uygulanan vize sorununun çözümü için bir destek de Dünya Bankası’ndan geldi. Banka, Avrupa Komisyonu için 1 Ocak 1996’da yürürlüğe giren anlaşmanın kime ne kadar yararı olduğuna ilişkin, ‘AB-Türkiye Gümrük Birliği Değerlendirmesi’ raporu hazırladı. Dünya Bankası raporda, karayolu taşımacılığı ruhsatlarının, Gümrük Birliği kapsamındaki mallar için serbest hale getirilmesini istedi. Banka ayrıca, Türk işadamlarının AB’ye girişinde belgelerin basitleştirilmesini ve çoklu vizelerde ‘yeşil şerit’ oluşturulmasını vurguladı.

MÜZAKERE ÖNERİSİ

Rapor, İstanbul’da Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı ve EUROCHAMBRES Başkan Yardımcısı Rifat Hisarcıklıoğlu, AB Türkiye Delegasyonu Başkan Yardımcısı Bela Szombati, Dünya Bankası Türkiye Direktörü Martin Raiser ve iş dünyasından çok sayıda temsilcinin katılımıyla düzenlenen toplantıda tanıtıldı. Dünya Bankası’nın görüşlerini yansıtan rapor, Gümrük Birliği’nin güncellenmesi için müzakerelere temel oluşturması hedefleniyor.

Ajanslar-Yenişafak

Scroll to top