femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.com
DİSİ Başkanı Averof Neofitu: Juncker Kıbrıs konusunda net bir duruşa sahip Reviewed by Momizat on . Lüksemburg eski Başbakanı ve Avrupa Halk Partisi’nin (AHP) Avrupa Komisyonu Başkan adayı Jean Claude Juncker’in Rum basınında yer alan açıklamalarını yorumlayan Lüksemburg eski Başbakanı ve Avrupa Halk Partisi’nin (AHP) Avrupa Komisyonu Başkan adayı Jean Claude Juncker’in Rum basınında yer alan açıklamalarını yorumlayan Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Özel Haberler » DİSİ Başkanı Averof Neofitu: Juncker Kıbrıs konusunda net bir duruşa sahip

DİSİ Başkanı Averof Neofitu: Juncker Kıbrıs konusunda net bir duruşa sahip

Lüksemburg eski Başbakanı ve Avrupa Halk Partisi’nin (AHP) Avrupa Komisyonu Başkan adayı Jean Claude Juncker’in Rum basınında yer alan açıklamalarını yorumlayan Güney Kıbrıs’taki DİSİ Başkanı Averof Neofitu, Juncker’in Kıbrıs sorunuyla ilgili net bir duruşa sahip olduğunu söyledi.

 

Alithia gazetesinde yer alan habere göre, Juncker’in üç net görüşe sahip olduğunu dile getiren Neofitu, bunlardan birincisinin, Avrupa’nın, Rum kesiminin Kıbrıs sorununun AB ilkeleri temelindeki çözümüne ilişkin çabalarını destekleyeceği şeklinde olduğunu belirtti.

 

Neofitu, ikinci olarak ise, Avrupa Komisyonu’nun bir sonraki muhtemel başkanı olan Juncker’in, çok net bir şekilde Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’in Maraş’ın iadesiyle ilgili görüşünü desteklediğini söyledi.

 

Gazeteye göre Neofitu, Juncker’in üçüncü olarak ise, Kıbrıs sorununun kalıcı ve Avrupai çözümünün, ekonomik kalkınmaya ve gayri safi yurt içi hasılanın önemli artışına yardımcı olacağını ifade etti.

Neofitu, Juncker’in son olarak, Rum kesiminin Avrupa’nın enerji güvenliğinde belirleyici bir rol oynayabileceğinin farkında olduğunu da belirtti.

Neofitu, ekonomik krizi fırsata çevirmeleri gerektiğini sözlerine ekledi.

Tak

Scroll to top