femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.com
Serdar Denktaş:’AİHM kararı sonrası müzakere masasına oturmamız gerek’ Reviewed by Momizat on . KKTC Başbakan Yardımcısı, Ekonomi, Turizm, Kültür ve Spor Bakanı Serdar Denktaş, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin (AİHM) dün Türkiye’yi, Güney Kıbrıs’a 1974 K KKTC Başbakan Yardımcısı, Ekonomi, Turizm, Kültür ve Spor Bakanı Serdar Denktaş, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin (AİHM) dün Türkiye’yi, Güney Kıbrıs’a 1974 K Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Özel Haberler » Serdar Denktaş:’AİHM kararı sonrası müzakere masasına oturmamız gerek’

Serdar Denktaş:’AİHM kararı sonrası müzakere masasına oturmamız gerek’

KKTC Başbakan Yardımcısı, Ekonomi, Turizm, Kültür ve Spor Bakanı Serdar Denktaş, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin (AİHM) dün Türkiye’yi, Güney Kıbrıs’a 1974 Kıbrıs Harekatından dolayı 90 milyon Euro tazminat ödemeye mahkum etmesi kararı sonrası, Kıbrıs Türk tarafının müzakere masasında bile olmaması gerektiği inancına vardığını bildirdi.

Denktaş, Kıbrıs müzakerelerinin ciddi ve yoğun bir biçimde devam ettiği böyle bir dönemde Türkiye’ye ceza kesilmesinin; “bize daha ne söylesinler” diye sordurması gerektiğini ifade ederek, karar sonrası Türkiye’nin AB ile ilişkilerini, Kıbrıs Türk tarafının da müzakere masasındaki yerini yeniden gözden geçirmesi gerektiğini vurguladı.

Başbakan Yardımcısı Denktaş, ülkede çözüm olsun veya olmasın KKTC olarak turizm, eğitim, hizmet ve ürünlerin standart ve kalitesinin yükseltilmesi için çalıştıklarını, örneğin narenciye ürünlerinin dalında Pazar olmadığından değil, düşük kalitede olduklarından dolayı kaldığını belirterek, TSE ile işbirliğinde yapacakları çalışmalarla birkaç yıl içinde dünya ile ticaret yapabilecekleri standartlara ulaşacaklarını söyledi.

Başbakan Yardımcısı, Ekonomi, Turizm, Kültür ve Spor Bakanı Serdar Denktaş, yeni göreve başlayan Kıbrıs Türk Ticaret Odası (KTTO) Yönetim Kurulu heyetini kabul etti.

Fikri Toros başkanlığındaki Ticaret Odası heyetini kabulü sırasında AİHM’in dün Türkiye ile verdiği kararı değerlendiren Denktaş, “Bu karar sonrası masada bile olmamamız gerektiğine inanıyorum” dedi.

Denktaş, müzakerelerin ciddiyetle yürütüldüğü böyle bir dönemde çıkan karara ve kesilen cezaya bakıldığında “bize daha ne desinler” diye sordurması gerektiğini belirterek, ama bu karar sonrası bile bazı medya ve sosyal medyaya baktığında “bize göre suçlu yine biziz” değerlendirmesinin ortaya çıktığını ifade etti.

Türkiye’nin bu karar sonrası AB ile ilişkilerini, Kıbrıs Türk tarafının da masadaki yerini yeniden gözden geçirmesi gerektiğini belirten Denktaş, Kıbrıs’ta çözüm olsun veya olmasın KKTC’nin dünya standartlarını yakalamak için çalışacağını, standartların yakalanması durumunda hem üretimde hem serviste Türkiye dahil tüm ülkelerle serbest ticaret yapabileceklerini vurguladı.

Tak

 

 

Scroll to top