femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.com
Davutoğlu: 1915 mesajı bir çağrıdır.CHP’den Ermeni mesajına destek Reviewed by Momizat on . Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, "Türkiye hiçbir açıklamayı siyasi baskı altında yapmaz. Bu bir çağrıdır. Ümit ediyoruz karşılığını bulur" dedi. Davutoğlu, "Tü Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, "Türkiye hiçbir açıklamayı siyasi baskı altında yapmaz. Bu bir çağrıdır. Ümit ediyoruz karşılığını bulur" dedi. Davutoğlu, "Tü Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Haberler » Davutoğlu: 1915 mesajı bir çağrıdır.CHP’den Ermeni mesajına destek

Davutoğlu: 1915 mesajı bir çağrıdır.CHP’den Ermeni mesajına destek

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, “Türkiye hiçbir açıklamayı siyasi baskı altında yapmaz. Bu bir çağrıdır. Ümit ediyoruz karşılığını bulur” dedi.

Davutoğlu, “Türkiye hiç bir açıklamayı siyasi baskı altında yapmaz, bu bir çağrıydı umarım karşılığını bulur” dedi.

Meclis Fuaye Salonu’nda düzenlenen 23 Nisan Resepsiyonu’nda konuşan Dışişleri Bakanı Davutoğlu, Başbakan Erdoğan’ın 1915 olaylarına ilişkin mesajına ilişkin, “Tarih siyah beyaz değildir. Herkes acıları paylaşma erdemini göstermeli. Umarım uzattığımız el havada kalmaz. Türkiye baskılar altında açıklama yapmaz, açıklama konjonktürel değildir” açıklamasını yaptı.

———–

CHP’den Ermeni mesajına destek

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın “CHP olarak biz de 20. yüzyılın başlarında olaylarda hayatlarını kaybeden bütün insanların huzur içinde yatmasını dileriz. Hiçbir ayrım yapmaksızın, Ermeniydi, Müslümandı, başka gruplara mensup insanlardı. O olaylarda, o günün koşullarında hayatlarını kaybetmiş insanların şimdi yaşayan nesilleri, torunları varsa onların da hepsinin üzüntüsünü, acılarını paylaşırız” dedi.

 

Loğoğlu, CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısına girişinde gazetecilerin Başbakan Erdoğan’ın mesajına ilişkin sorularını yanıtladı.

 

Erdoğan’ın açıklamasında en dikkati çekici kavramın taziye kelimesi olduğunu, bunun bütün dinlerde var olan kutsal, saygı değer bir kavram olduğunu belirten Loğoğlu, “Hiçbir sakınca yok. Onun için bundan gocunmamak lazım. Ama hangi ortamda, hangi vesile ile? Niçin bu kadar geç kalındıktan sonra, yıllarca iktidarda olan bir başbakan 2014 yılını seçiyor. Bunu biraz sorgulamak lazım” diye konuştu.

 

Loğoğlu, şöyle devam etti:

 

“CHP olarak biz de 20. yüzyılın başlarında olaylarda hayatlarını kaybeden bütün insanların huzur içinde yatmasını dileriz. Hiçbir ayrım yapmaksızın, Ermeniydi, Müslümandı, başka gruplara mensup insanlardı. O olaylarda, o günün koşullarında hayatlarını kaybetmiş insanların şimdi yaşayan nesilleri, torunları varsa onların da hepsinin üzüntüsünü, acılarını paylaşırız. Ermenilerin de paylaşırız, diğerlerinin de paylaşırız ama hiçbir ayrım yapmaksızın.”

“TÜRKLERİN, ERMENLERİN VE DİĞER İNSANLARIN TARİHİNİ DE SİYASİ İSTİSMAR KONUSU YAPIYOR”

 

AK Parti’nin din ve Başbakan Erdoğan’ın din, yargı, eğitim gibi her alanı siyasallaştırdığını ileri süren Loğoğlu, “Hepsini siyasi istismar konusu yaptılar. Bir tek tarih alanı kalmıştı, onu iç politika malzemesi olarak kullanıyordu Başbakan, ‘İnönü şöyle yaptı’, Atatürk’e belki tam laf dokunduramıyorlardı, ama şimdi bu ülkenin, bu insanların, bu yörede yaşayan, Türklerin, Ermenlerin ve diğer insanların tarihini de siyasi istismar konusu yapıyor. Biz bu zihniyete, bu yaklaşıma karşıyız” değerlendirmesinde bulundu.

Ajanslar

Scroll to top