femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.com
Çin’den ABD ve Japonya’ya tepki Reviewed by Momizat on . Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Qin Gang, ABD ve Japonya tarafından yapılan ortak açıklamaya karşı ilgili taraflar nezdinde ciddi girişimlerde bulunduklarını be Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Qin Gang, ABD ve Japonya tarafından yapılan ortak açıklamaya karşı ilgili taraflar nezdinde ciddi girişimlerde bulunduklarını be Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Özel Haberler » Çin’den ABD ve Japonya’ya tepki

Çin’den ABD ve Japonya’ya tepki

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Qin Gang, ABD ve Japonya tarafından yapılan ortak açıklamaya karşı ilgili taraflar nezdinde ciddi girişimlerde bulunduklarını belirtti.

 

ABD ve Japonya tarafından 25 Nisan’da yapılan ortak deklarasyonda, “ABD-Japonya Güvenlik Antlaşması”nın Diaoyu Adası sorununu kapsadığına işaret edilmişti. Deklarasyonda ayrıca, Doğu Çin Denizi Hava Savunma Tanıma Bölgesi ve Güney Çin Denizi sorunu hakkında yorum yapıldı.

 

Qin Gang 25 Nisan’da Beijing’de yapılan basın toplantısında gazetecilerin ilgili sorularına yanıt verdi. Qin Gang, “ABD ve Japonya tarafından yapılan ortak açıklamada dile getirilen ilgili sorunlar hakkında, Çin’in tutumunu açıkladık. Dışişleri Bakanlığı’ndan yetkili dün öğleden sonra ABD ve Japonya büyükelçilerini çağırarak, ciddi girişimlerde bulundu.” dedi.

ÇR

Scroll to top