Çin ve Rusya’dan ABD’nin ek gümrük vergilerine misilleme (infografik) Reviewed by Momizat on . Çin'in ek vergi getirdiği ABD ürünleri arasında ıstakoz da bulunuyor. ABD Başkanı Donald Trump'ın Çin'den ithal edilen ürünlere yönelik getirdiği ek gümrük verg Çin'in ek vergi getirdiği ABD ürünleri arasında ıstakoz da bulunuyor. ABD Başkanı Donald Trump'ın Çin'den ithal edilen ürünlere yönelik getirdiği ek gümrük verg Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Haberler » Çin ve Rusya’dan ABD’nin ek gümrük vergilerine misilleme (infografik)

Çin ve Rusya’dan ABD’nin ek gümrük vergilerine misilleme (infografik)

Çin’in ek vergi getirdiği ABD ürünleri arasında ıstakoz da bulunuyor.
ABD Başkanı Donald Trump’ın Çin’den ithal edilen ürünlere yönelik getirdiği ek gümrük vergisi uygulamasının başlaması ardından, Çin ve Rusya bazı ABD mallarına ek vergi getirdi.
Çin 545 ABD ürününe yüzde 25 ek vergi uygulayacağını açıkladı. Otomobil, soya fasulyesi ve istakoz gibi ürünlerin de bulunduğu ek vergilerin tutarı yaklaşık 34 milyar dolar.
Rusya da yerli alternatifleri bulunan bir dizi ABD ürününe ek gümrük vergisi getirdi. Bu ürünler içinde yol yapım, petrol ve doğalgaz üretimi ve madencilik malzemeleri de bulunuyor.
ABD’yi ‘ekonomi tarihinin en büyük savaşını başlatmakla’ suçlayan Pekin, ABD’yi Dünya Ticaret Örgütü’ne yeniden şikayet ettiklerini de açıkladı.

https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-44747829

Scroll to top