femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.com
Çin Avrupa borç sorununda görülen iyi eğilimden memnun Reviewed by Momizat on . Çin'in Avrupa borç sorununda görülen iyi eğilimden memnuniyet duyduğu bildirildi. Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hua Chunying, 13 Mayıs’da düzenlenen basın top Çin'in Avrupa borç sorununda görülen iyi eğilimden memnuniyet duyduğu bildirildi. Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hua Chunying, 13 Mayıs’da düzenlenen basın top Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Haberler » Çin Avrupa borç sorununda görülen iyi eğilimden memnun

Çin Avrupa borç sorununda görülen iyi eğilimden memnun

Çin’in Avrupa borç sorununda görülen iyi eğilimden memnuniyet duyduğu bildirildi.

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hua Chunying, 13 Mayıs’da düzenlenen basın toplantısında, Avrupa borç sorununda son zamanlardaki iyileşme eğilimini görmekten memnuniyet duyduklarını ve Almanya dahil olmak üzere uluslararası toplumla temas ve eşgüdümü koruyarak, dünya ekonomisinin sürdürülebilir canlanması ve büyümesini hızlandırmaya hazır olduklarını kaydetti.

 

Edinilen bilgiye göre, Almanya Başbakanı Angela Merkel, borç krizinde, Çin’in Avrupa’ya büyük destek sağladığını, çünkü Avro’nun varlığının uzun süre korunacağına inandığını belirtti.

 

Hua Chunyin buna ilişkin olarak basın toplantısında, AB’nin dünyanın en büyük ekonomisi olmanın yanı sıra, Çin’in de birinci büyük ticaret ortağı olduğunu hatırlattı. Borç krizinin patlak vermesinden sonra, Avrupa ve özellikle Almanya’nın sorunu yumuşatmak için bir dizi önlem alarak piyasa istikrarının sağlanması ve güvenin artırılmasında olumlu rol oynadığına dikkat çeken Hua, Çin’in de öteden beri somut eylemlerle Avrupa ve Almanya’nın çabalarına destek verdiğini ifade etti.

 

Sözcü Hua, dünya ekonomisinin canlanmasında halen birçok belirsiz unsurun bulunduğunu, Çin’in uluslararası toplumla birlikte küresel finans istikrarını korumak, ticaret korumacılığına karşı çıkmak ve dünya ekonomisinin sürdürülebilir canlanması ve büyümesini hızlandırmak için temas ve eşgüdümü korumaya hazır olduğunun altını çizdi.

ÇR

Scroll to top