CHP’nin Dış Politika Kurmayı Öztürk Yılmaz adaylığını açıkladı…CHP’de salı devrimi Reviewed by Momizat on . Sallar mı salı günü gündemi CHP.. Sanırım Öztürk Yılmaz'ı biraz farklı okumak lazım "Milli iradeye komplo kurulmasına izin vermeyiz, genel başkanımıza da düşünc Sallar mı salı günü gündemi CHP.. Sanırım Öztürk Yılmaz'ı biraz farklı okumak lazım "Milli iradeye komplo kurulmasına izin vermeyiz, genel başkanımıza da düşünc Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Görüş / Makaleler » CHP’nin Dış Politika Kurmayı Öztürk Yılmaz adaylığını açıkladı…CHP’de salı devrimi

CHP’nin Dış Politika Kurmayı Öztürk Yılmaz adaylığını açıkladı…CHP’de salı devrimi

Sallar mı salı günü gündemi CHP..

Sanırım Öztürk Yılmaz’ı biraz farklı okumak lazım

“Milli iradeye komplo kurulmasına izin vermeyiz, genel başkanımıza da düşüncelerimi açtım. Genel başkan aday olmadığı taktirde adayım”

Aynen böyle dedi CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz, Cumhurbaşkanlığı adaylığını açıklarken.. Üstüne şu yorumu dikkat çekiciydi.

“Kenardan aday olmaz, tavşan aday olmaz, kimseden korkum yok, adayım”

‘mış’ gibi ‘muş’gibi yapanlara tavşan havuççularına net bir tavırdı.

Öztürk Yılmaz eski büyükelçi, birkaç yabancı dili var, uzmanlık alanı Avrupa Birliği, Ortadoğu…

Yani diploma derdi yok.

Ayrıca CHP içinde çokta alışık olmadığımız bir tutum ve siyaset izliyor.

Klasik ‘monşer politikası’ falan yapmadı bugüne kadar. Emme basma bürokrat modunda da olmadı. Bürokrasiden gelen 65 yaş üstüne bakın anlarsınız ne demek istediğimi.

CHP içinde kazançtır, yarın adına.. Kıymetini bilirlerse…

Elbet Salı günü beklenecek.

Parti Meclisi kararı verecek.

O da Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun tavrına göre hareket edecek.

Kılıçdaroğlu ‘adayım’ derse, tam destekle yanında durup katkı koyacak.

Ama bazıları gibi şark kurnazlığı yapmıyor.

Kılıçdaroğlu karşısısında kadrolu aday olan Muharrem İnce, kurultay ardından ısrarla ‘Cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu olmalı’ diyor..

Bırakın doğal aday geyiğini… Veriyor alttan gazı anlayacağınız…

Eeee dün ‘partiyi yönetemez” mantığıyla, karşısında genel başkan adayı olduğunuz Kılıçdaroğlu bunu yermi? Yemez…

‘Partiyi yönetemeyen ülkeyi yönetir, bu neyin kafası demez mi?’ sokakta ki adam Muharrem bey’e inceden ince…

İnce bence çok ince hesap içinde..

Çünkü Erdoğan karşısında alınacak yeni bir başarısızlık onun sonra ki elini rahatlatacak, yani bence başka hesap peşinde… Kılıçdaroğlu’nu , Kılıçdaroğlu’na karşı kullanacak.

Yani mevcut CHP’de hep bu hesaplarla kaybetti.

Ayrıca ne Yılmaz Büyükerşen, ne İlhan Kesici, ne Haluk Koç, ne Faik Öztrak taşıyamaz CHP’yi..

Hele ki bu ülke ne Kemal Derviş’leri, ne Karen Fog’un e maillerini, uyuyan güzellerini, bozulan koalisyonları ve o sürecin misyonerlerini, Tüsiad çıkışlarını, Ekmeledin hatalarını unutmamışken..

Burada ortak ittifakta 1,tur ardında herkes kendi gerçeğini görecek, 2. tura kalındığında hayır bloğunu yabana atmak ahmaklık olur.

Tamamının desteğini bulabilmeli aday…

Buda vizyon ve misyon meselesi..

Sanırım CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun kafasında ki en büyük handikap “partili cumhurbaşkanlığı sistemine sıcak bakmaması” Bu adaylığını etkileyibilir.

Yine Ankara kulislerinde ‘bazı isimlere ve partili olmayan 2 kişiye dair anket bekleniyor’ söylemleri de ‘aday olmayabilir” tezini diri tutuyor gibi.

Elbet siyaset bu. Son an, son saliseler bile çok önemli.

Ne var ki ana muhalefetin kaybedecek zamanı yok.

Bu son şansı. Aksi taktirde CHP’de tüm kadrolar için bir mağlubiyet ‘son’ olur…

İşte tüm bu gelişmeler ışığında Öztürk Yılmaz’ın adaylığını dinlerken ‘Salı günü CHP gerçekten devrim yapar mı?”diye sordum kendime..

Bu arada iktidar kanadında Yılmaz’ın adaylığını tv de canlı yayında öğrenen TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı AKP’li Mustafa Şentop’un “Bir espri olarak söylüyorsunuz” deyip, kahkaha atmasını inanın çok ironik buldum..

Niye mi?

‘erken seçim vatana ihanettir”sözleri akıldayken, 2019’da ‘ekonomik deprem’den söz eden liderine de böyle gülermiydi? Hiç sanmıyorum, çünkü yemez… Ben mi yönettim bunca yıl sistem mi? Kim peki bu olası depremlerin sorumlusu..

Özetle söylenecek çok şey var da!

İşte o çok şeyi, muammayı ortadan kaldırmak içinde bir şey yapmayı, kimse ‘seyretmek, patron ne derse o olur’ mantığıyla hayhay demeden görmeli, okumalı..

CHP bunu okuyabilirse Salı devrimini yapar…

Yoksa sallanır durur…

Kendi faşizmiyle…

Aysun Karlı-Bursa.com

Scroll to top