femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.com
Çavuşoğlu: “Kıbrıs’ta sıfır asker sıfır garanti rüyasındakiler uyanın” Reviewed by Momizat on . Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kıbrıs müzakereleri konusunda, "Sıfır garanti, sıfır asker rüyasında olanlara hatırlatıyorum; o rüyadan, hayalden uya Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kıbrıs müzakereleri konusunda, "Sıfır garanti, sıfır asker rüyasında olanlara hatırlatıyorum; o rüyadan, hayalden uya Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Haberler » Çavuşoğlu: “Kıbrıs’ta sıfır asker sıfır garanti rüyasındakiler uyanın”

Çavuşoğlu: “Kıbrıs’ta sıfır asker sıfır garanti rüyasındakiler uyanın”

Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kıbrıs müzakereleri konusunda, “Sıfır garanti, sıfır asker rüyasında olanlara hatırlatıyorum; o rüyadan, hayalden uyansınlar, vazgeçsinler, öyle bir şey hiçbir zaman olmayacaktır” dedi.
Bakan Çavuşoğlu, Türkiye’nin milli davalarından birinin de Kıbrıs olduğunu, adil ve kalıcı bir çözüm için samimi çabalara ihtiyaç duyulduğunu anlattı.
Türkiye’nin samimi çabalarına Rum tarafının yanaşmadığını dile getiren Çavuşoğlu, “Artık laf olsun diye bir müzakereye başlamamız söz konusu değildir.
Neyi, ne için müzakere edeceğiz, parametreleri ne, çerçevesi ne, bunları belirleyeceğiz.”
Çavuşoğlu, Kıbrıs etrafındaki hidrokarbon araştırmaları konusunda da Türkiye’nin tavrının net olduğunu vurguladı.
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin (KKTC) davet ettiği alanlarda ve daha önce Birleşmiş Milletler’de (BM) kayda geçirilen münhasır ekonomik bölgelerde kazılara başlanacağını dile getiren Çavuşoğlu, “Artık bizim de sondaj gemilerimiz var. Sadece sismik araştırma değil, gemilerimizle ve askerlerimizle oralarda gerekli tedbirleri alıyoruz, almaya devam edeceğiz” diye konuştu.

KKTC Enformasyon Dairesi

Scroll to top