femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.com
Brexit: İngiltere’de vekiller anlaşmasız ayrılığı durdurmak için yasa tasarısı planlıyor Reviewed by Momizat on . İngiltere'de ana muhalefetteki İşçi Partisi'nin etkili siyasetçilerinden Sir Keir Starmer, önümüzdeki hafta Parlamento'nun tatilden dönmesiyle birlikte, İngilte İngiltere'de ana muhalefetteki İşçi Partisi'nin etkili siyasetçilerinden Sir Keir Starmer, önümüzdeki hafta Parlamento'nun tatilden dönmesiyle birlikte, İngilte Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Haberler » Brexit: İngiltere’de vekiller anlaşmasız ayrılığı durdurmak için yasa tasarısı planlıyor

Brexit: İngiltere’de vekiller anlaşmasız ayrılığı durdurmak için yasa tasarısı planlıyor

İngiltere’de ana muhalefetteki İşçi Partisi’nin etkili siyasetçilerinden Sir Keir Starmer, önümüzdeki hafta Parlamento’nun tatilden dönmesiyle birlikte, İngiltere’nin AB’den anlaşmasız bir şekilde ayrılmasının önüne geçmek için bir yasa çıkarmayı planladıklarını açıkladı.

Kabinede yer alan bakan Michael Gove ise, çıkması durumunda bu yasaya uyacakları konusunda bir garanti vermedi ve “Önce yasada ne olacağına bakalım” dedi.

Gove, hükümetin İngiltere’nin AB’den anlaşmasız bir şekilde ayrılmasına yönelik çabalarının olmadığını, amaçlarının bir anlaşmaya varmak olduğunu söyledi.

İşçi Partisi’nin Brexit politikalarından sorumlu olan Sir Keir, yasada AB’den ne uzunlukta bir erteleme talep edileceği konusunun ikincil öneme sahip olduğunu, önceliklerinin bu tarihi ertelemek olduğunu belirtti.

Başbakan Boris Johnson ise bu yasaya destek olmayı düşünen Muhafazakar milletvekillerine “Ya benim yanımda olmayı tercih edeceksiniz ya da İşçi Partisi lideri Jeremy Corbyn’in” uyarısında bulundu.

https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-49542663

https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-49546769

Scroll to top