BM Kıbrıs’ta tarafları müzakerelere devam etmeye çağırdı Reviewed by Momizat on . BM Genel Sekreteri Sözcüsü Cuma günü yaptığı açıklamada Kıbrıs'ta tarafların müzakere masasına dönmeleri ihtiyacını vurguladı. New York'ta BM merkezinde basın t BM Genel Sekreteri Sözcüsü Cuma günü yaptığı açıklamada Kıbrıs'ta tarafların müzakere masasına dönmeleri ihtiyacını vurguladı. New York'ta BM merkezinde basın t Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Özel Haberler » BM Kıbrıs’ta tarafları müzakerelere devam etmeye çağırdı

BM Kıbrıs’ta tarafları müzakerelere devam etmeye çağırdı

BM Genel Sekreteri Sözcüsü Cuma günü yaptığı açıklamada Kıbrıs’ta tarafların müzakere masasına dönmeleri ihtiyacını vurguladı. New York’ta BM merkezinde basın toplantısında konuşan sözcü Türkiye Dışişleri Bakanlığının Kıbrıs’la ilgili son açıklaması ile ilgili bir soruyu yanıtlarken yapılan farklı açıklamalara BM’nin tepki vermeyeceğini söyledi.

Yetkili tarafların müzakere masasına dönmeleri ihtiyacını vurguladı. Bu konuda ne yapılabileceği üzerinde durduklarını belirtti. Jane Holl Lute’un BM Genel Sekreteri’nin geçici Kıbrıs temsilcisi olup olmayacağı ile ilgili bir soruya açıklanacak özel temsilci ataması olmadığı, herhangi bir ziyaret açıklaması olmadığı cevabını verdi.

Scroll to top