BM: ‘Kıbrıs’ta Kalıcı Çözüm Umudu Sürüyor’ (görüntülü haber) Reviewed by Momizat on . Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres, Kıbrıs Özel Danışmanı Jane Hall Lute’un adada kalıcı bir çözüm üretmek için yaptığı istişarelerine de yer Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres, Kıbrıs Özel Danışmanı Jane Hall Lute’un adada kalıcı bir çözüm üretmek için yaptığı istişarelerine de yer Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Haberler » BM: ‘Kıbrıs’ta Kalıcı Çözüm Umudu Sürüyor’ (görüntülü haber)

BM: ‘Kıbrıs’ta Kalıcı Çözüm Umudu Sürüyor’ (görüntülü haber)

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres, Kıbrıs Özel Danışmanı Jane Hall Lute’un adada kalıcı bir çözüm üretmek için yaptığı istişarelerine de yer verdiği raporunu Güvenlik Konseyi’ne sundu.

Guterres raporda, Kıbrıs’ta çözüme yönelik umutların geçmişte kalan başarısız barış çabalarının ardından sürdüğünü belirterek, “Kıbrıs’ta kalıcı çözüm umudu hala hayatta” dedi.

Genel Sekreter Guterres, müzakereleri yeniden başlatmak için elinden geleni yapacağını, Kıbrıs’ta çözüm için yeniden istişareleri başlatacak müzakerelerin yeniden başlaması için çaba gösterecek özel bir temsilci atayacağını bildirdi.

https://www.amerikaninsesi.com/a/bm-kibris-ta-kalici-cozum-umudu-suruyor/4615359.html

Scroll to top