femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.com
Beer Sheva Deklarasyonu Kıbrıs müzakerelerinin başlamasını destekliyor Reviewed by Momizat on . Beer Sheva'da yer alan Kıbrıs-Yunanistan-İsrail Üçlü Zirvesi'nden sonra yayımlanan Deklarasyon'da, Kıbrıs çözüm müzakerelerinin başlamasına tam destek verildi. Beer Sheva'da yer alan Kıbrıs-Yunanistan-İsrail Üçlü Zirvesi'nden sonra yayımlanan Deklarasyon'da, Kıbrıs çözüm müzakerelerinin başlamasına tam destek verildi. Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Haberler » Beer Sheva Deklarasyonu Kıbrıs müzakerelerinin başlamasını destekliyor

Beer Sheva Deklarasyonu Kıbrıs müzakerelerinin başlamasını destekliyor

Beer Sheva’da yer alan Kıbrıs-Yunanistan-İsrail Üçlü Zirvesi’nden sonra yayımlanan Deklarasyon’da, Kıbrıs çözüm müzakerelerinin başlamasına tam destek verildi.

Deklarasyon’da, “İlgili BM Güvenlik Konseyi kararları ve BM Anlaşmasının temel ilkeleri, AB ve Uluslararası Hukuk çizgisinde Kıbrıs sorununa kapsamlı ve uygulanabilir bir çözüm bulunması için BM Genel Sekreteri’nin İyi Niyet Misyonu gözetiminde müzakere sürecinin başlaması için harcanan çabalara tam destek veririz” denildi.

Yunanistan Başbakanı Alexis Tsipras ve İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu ayrıca Cumhurbaşkanı Nicos Anastasiades’in ve Kıbrıs Cumhuriyeti Hükümeti’nin, Kıbrıs’ın egemenliğini, bağımsızlığını ve toprak bütünlüğünü koruyacak, üçüncü ülkelerin garantileri veya Kıbrıs’ta yabancı asker olmadan adayı yeniden birleştirecek bir çözüm için harcanan çabaları övdüler.

Deklarasyonda, “kapsamlı bir çözümün sadece Kıbrıs halkının değil bölgenin barış ve istikrarına da önemli katkısı olacağının altını çizeriz” denildi ve şöyle devam edildi:

“Kıbrıs Cumhuriyeti’nin Münhasır Ekonomik Bölgesi’nde egemenlik haklarını kullanmasında tam destek ve dayanışma içinde olduğumuzu tekrarlarız.”

“Doğu Akdeniz ve Ege Denizi’nde istikrarı tehlikeye atacak, uluslararası hukuku ihlal edecek veya iyi komşuluk ilişkilerine tezat bir davranışla bu hakların ihlal edilmesine yönelik her türlü girişime güçlü biçimde karşı olduğumuzu belirtir, Enerji Bakanlarının 5. Üçlü zirve çerçevesinde Perşembe günü yaptıkları görüşmeyi memnunlukla karşılarız.”

Kha

Scroll to top