femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.com
Başpiskopos sevgi yerine kin aşılamaya çalışıyor Reviewed by Momizat on . Rum Ortodoks Kilisesi Başpiskoposu II. Hrisostomos, Noel nedeniyle bütün kiliselerde okutulan genelgesinde “yobazlık yapmak, sevgi yerine kin ilan etmekle” suçl Rum Ortodoks Kilisesi Başpiskoposu II. Hrisostomos, Noel nedeniyle bütün kiliselerde okutulan genelgesinde “yobazlık yapmak, sevgi yerine kin ilan etmekle” suçl Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Haberler » Başpiskopos sevgi yerine kin aşılamaya çalışıyor

Başpiskopos sevgi yerine kin aşılamaya çalışıyor

Rum Ortodoks Kilisesi Başpiskoposu II. Hrisostomos, Noel nedeniyle bütün kiliselerde okutulan genelgesinde “yobazlık yapmak, sevgi yerine kin ilan etmekle” suçlanıyor.
Güney Kıbrıs’ta yayımlanan Haravgi gazetesi “Başpiskoposun Yobaz Mesajı” başlığıyla manşetinde yer alan habere göre II. Hrisostomos, genelgesinde Kıbrıs müzakerelerini Türkiye’nin dayattığı bir proje olarak lanse ederek karşı olduğunu yineledi.
Hrisostomos “mültecilerin Güney’e, Rumların milli ve kültürel kimliğini değiştirmek üzere Türkiye tarafından gönderildiği” gibi komik ve dayanaksız bir iddiada da bulundu.
II. Hrisostomos’u “kin ilan etmek ve yobazlıkla” suçlayan Kıbrıs’ın güneyindeki siyasi parti AKEL “II. Hrisostomos’a aşırı ve bölücü siyasi görüşlerin cezai suç olduğunu hatırlatırız” vurgusunu yaptı.
II. Hrisostomos’un “tahrikkar sözlerinin Kilise’ye de Hristiyan değerlerine de Rum toplumuna da hakaret olduğu” görüşünü ortaya koyan AKEL “Başpiskopos’un birçok kez yaptığı açıklamalar karşısında susmak suç ortaklığıdır. O’nun sözlerini eleştirmeye cesaret etmeyen Başkan Anastasiadis, hükümet ve diğer bütün siyasiler de sorumludur” ifadelerini kullandı.

Tak-KKTC Enformasyon Dairesi

Scroll to top