femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.com
Avrupa Konseyi Genel Sekreteri Thorbjorn Jagland:Yeni bir Soğuk Savaş kapıda Reviewed by Momizat on . Avrupa Konseyi Genel Sekreteri Thorbjorn Jagland, yeni bir Soğuk Savaş’ın ihtimal dışı olmadığını, ancak Ukrayna krizinin çözümünün bu savaşı engelleyebileceğin Avrupa Konseyi Genel Sekreteri Thorbjorn Jagland, yeni bir Soğuk Savaş’ın ihtimal dışı olmadığını, ancak Ukrayna krizinin çözümünün bu savaşı engelleyebileceğin Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Manşet » Avrupa Konseyi Genel Sekreteri Thorbjorn Jagland:Yeni bir Soğuk Savaş kapıda

Avrupa Konseyi Genel Sekreteri Thorbjorn Jagland:Yeni bir Soğuk Savaş kapıda

Avrupa Konseyi Genel Sekreteri Thorbjorn Jagland, yeni bir Soğuk Savaş’ın ihtimal dışı olmadığını, ancak Ukrayna krizinin çözümünün bu savaşı engelleyebileceğini açıkladı.

Jagland, “Moskova’nın Yankısı” (Eho Moskvı) radyosuna demecinde, “1989’da yaşanana benzer bir Soğuk Savaş yaşadığımızı düşünmüyorum. Ancak Soğuk Savaş başlayabilir ve bu yüzden Ukrayna krizini çözmek için tüm çabalarımızı harcamalıyız” dedi.

Ukrayna’da silahlı çatışmanın başlamasıyla küresel siyasi arenadaki durum gergin hale geldi. Belarus Dışişleri Bakanı, Ukrayna’daki çatışmanın dünyayı yeni bir Soğuk Savaş’ın eşiğine getirdiğini ileri sürmüştü. Öte yandan NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, ittifakın hiçbir şekilde Rusya’yla yeni bir Soğuk Savaş istemediğini ifade etmişti. Ancak NATO dışişleri bakanları, Ukrayna’ya yönelik tutum ve Kırım’ın ilhakını gerekçe göstererek Rusya’yla uygulamalı sivil ve askeri işbirliğini askıya almıştı.

RS

Scroll to top