femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.com
Avrupa Komisyonu: Rusya’ya karşı yeni yaptırım öneri paketi hazırladık Reviewed by Momizat on . Avrupa Komisyonu Başkanı Jose Manuel Barroso, yaptığı açıklamada, Rusya’ya karşı uygulanması planlanan yeni yaptırımların yer aldığı öneri paketini hazırladıkla Avrupa Komisyonu Başkanı Jose Manuel Barroso, yaptığı açıklamada, Rusya’ya karşı uygulanması planlanan yeni yaptırımların yer aldığı öneri paketini hazırladıkla Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Haberler » Avrupa Komisyonu: Rusya’ya karşı yeni yaptırım öneri paketi hazırladık

Avrupa Komisyonu: Rusya’ya karşı yeni yaptırım öneri paketi hazırladık

Avrupa Komisyonu Başkanı Jose Manuel Barroso, yaptığı açıklamada, Rusya’ya karşı uygulanması planlanan yeni yaptırımların yer aldığı öneri paketini hazırladıklarını; ancak konuyla ilgili son kararın AB üyesi devlet ve hükümet başkanlarına ait olduğunu belirtti.

Barosso, bir basın mensubunun Rusya’ya karşı uygulanması planlanan söz konusu yaptırımların gerçekleştirilecek olan AB zirvesinde kabul edilip edilmeyeceği hususunda kendisinde yönelttiği soruya ise ‘‘Avrupa Konseyi, tarafımızdan birtakım opsiyonlar hazırlamamızı talep etmiştir. Söz konusu talep doğrultusunda gerekli çalışmaları tamamlayarak hazır hale geldik. Öte yandan, mevzubahis önlemlerin hayata geçirilmesi ile ilgili karar Avrupalı hükümetlere aittir. Ben onların düşünceleri üzerinden cevap verme durumunda değilim’’ şeklinde yanıt verdi.

Yeni yaptırımların uygulamaya konulmasının fayda sağlayıp sağlamayacağı üzerine de konuşan Barosso, ‘‘Söz konusu meseleye ilişkin olarak sahip olduğum kişisel düşüncemi kamuoyuna açık bir şekilde ifade etmememin çok da doğru bir davranış olmayacağını anlamanızı umuyorum. Biz hazırız… Ancak karar ve bu karardan doğacak sorumluluk AB’ye üye ülkelerin hükümetlerine aittir. Şahsi kanaatime göre, atılacak bir sonraki adım için AB üyesi ülkeler arasındaki görüş birliğinin korunması son derece önemlidir’’ ifadeleri ile sözlerini tamamladı.

RS

Scroll to top