femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.com
Avrupa Komisyonu: Güney Kıbrıs ekonomisi için zorluklar azalıyor Reviewed by Momizat on . Avrupa Komisyonu'nun, 2014'te Güney Kıbrıs'ın reform programını değerlendiren bir çalışma belgesine göre, Kıbrıs ekonomisi için zorluklar aşağıya doğru eğilim g Avrupa Komisyonu'nun, 2014'te Güney Kıbrıs'ın reform programını değerlendiren bir çalışma belgesine göre, Kıbrıs ekonomisi için zorluklar aşağıya doğru eğilim g Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Haberler » Avrupa Komisyonu: Güney Kıbrıs ekonomisi için zorluklar azalıyor

Avrupa Komisyonu: Güney Kıbrıs ekonomisi için zorluklar azalıyor

Avrupa Komisyonu’nun, 2014’te Güney Kıbrıs’ın reform programını değerlendiren bir çalışma belgesine göre, Kıbrıs ekonomisi için zorluklar aşağıya doğru eğilim gösteriyor.

Belgede, Kıbrıs’ın ekonomik uyum programının yolunda olduğu ve hala zorluklar olmasına rağmen bütün ana hedeflerde ilerleme gerçekleştiği belirtildi.

Avrupa Komisyonu’nun çalışma belgesine göre, durgunluğun ağır olmasına karşın 2013’te beklenen % 5.4 oranından daha az olduğunun göze çarpıyor, turizm ve uzman hizmetlerde başarı görülüyor ve özel tüketiminde düşüşün beklenenden az oluyor.

 

Çalışma belgesinde, istihdamın düştüğü, işsizlik oranının önemli ölçüde arttığı, bununla beraber çalışma piyasasının esnek olurken ücretlerin aşamalı uyumunun istihdamın düşmesini kapsadığının kanıtlandığı kaydedildi.

Komisyonun belgesinde, ekonomik büyüme için bir engel olan şimdiki yüksek düzeyin devam edeceğinden özel ve kamu sektörünün borç uyumuna ihtiyaç olduğu ifade edildi.

 

Belgede Gayrı Safi Yurtiçi Hasıla’nın da 2014’de daha da düşerek %4.2’yi bulmasının beklendiği, ekonominin gelecek yıl %0.4’lük bir tutarlı büyümeye dönmesinin beklendiği ve sonra sadece aşamalı olarak gelişmesi.

Scroll to top