femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.com
Avrupa İstikrar Mekanizması’nın sermayesi 80 milyar avroyu buldu Reviewed by Momizat on . Avrupa İstikrar Mekanizması (ESM), sermayesinin 80 milyar avroya ulaştığını açıkladı.Bu miktarın herhangi bir uluslararası finansal kurumunun sahip olduğu en bü Avrupa İstikrar Mekanizması (ESM), sermayesinin 80 milyar avroya ulaştığını açıkladı.Bu miktarın herhangi bir uluslararası finansal kurumunun sahip olduğu en bü Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Özel Haberler » Avrupa İstikrar Mekanizması’nın sermayesi 80 milyar avroyu buldu

Avrupa İstikrar Mekanizması’nın sermayesi 80 milyar avroyu buldu

Avrupa İstikrar Mekanizması (ESM), sermayesinin 80 milyar avroya ulaştığını açıkladı.Bu miktarın herhangi bir uluslararası finansal kurumunun sahip olduğu en büyük sermaye olduğu belirtildi.

Euro Bölgesi’nin temel “krizle mücadele silahı” olan ESM, sermayenin üyeler tarafından yatırılan 15,7 milyar avroluk son dilim sayesinde büyüdüğünü belirtti. Açıklamada, bugünkü sermayelendirme düzeyinin, “devlet kredilerini finanse etmek için bono ve tahvilleri elverişli koşullarla verme” fırsatını sağladığı vurgulandı.

ESM İcra Direktörü Klaus Regling, kurumun 500 milyar avroluk krediler verecek güce ulaştığını açıkladı.

Avrupa İstikrar Mekanizması, Euro Bölgesi ülkeleri tarafından Mayıs 2012’de kurulmuştu. Görevi, para birimi olarak avronun ve ortak para birimine geçen AB ülkelerinin finansal istikrarını sağlamak.

RS

Scroll to top