Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’ndan Güney Kıbrıs Bankasına 120 milyon avro yatırımda bulunacak Reviewed by Momizat on . Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ülkenin en büyük finans kurumu olan Kıbrıs Bankası'na, bankanın sermayesini 1 milyar avroyla artıma girişimlerinin bir pa Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ülkenin en büyük finans kurumu olan Kıbrıs Bankası'na, bankanın sermayesini 1 milyar avroyla artıma girişimlerinin bir pa Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Haberler » Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’ndan Güney Kıbrıs Bankasına 120 milyon avro yatırımda bulunacak

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’ndan Güney Kıbrıs Bankasına 120 milyon avro yatırımda bulunacak

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ülkenin en büyük finans kurumu olan Kıbrıs Bankası’na, bankanın sermayesini 1 milyar avroyla artıma girişimlerinin bir parçası olarak, 120 milyon avro yatırımda bulunmaya karar verdi.

EBDR tarafından yapılan açıklamada, sermaye artışının, Kıbrıs Bankası’nın gelecek olağanüstü genel kurul toplantısında hissedar kararlarının onaylanması dâhil, belirli koşullara bağlı olduğu belirtildi.

Açıklamada, bu yatırım yoluyla EBRD, bankanın devam etmekte olan yeniden yapılanması planına ve faaliyetlerinin istikrar kazanması uygulamalarına olan desteğe faal bir biçimde katılıyor dendi.

Scroll to top