Avrupa Birliği Bakanı Ömer Çelik:Avusturya dönem başkanlığını yok sayıyoruz Reviewed by Momizat on . Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Adana'dan canlı gerçekleştirilen Habertürk TV ve Bloomberg HT yayınında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bu Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Adana'dan canlı gerçekleştirilen Habertürk TV ve Bloomberg HT yayınında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bu Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Özel Haberler » Avrupa Birliği Bakanı Ömer Çelik:Avusturya dönem başkanlığını yok sayıyoruz

Avrupa Birliği Bakanı Ömer Çelik:Avusturya dönem başkanlığını yok sayıyoruz

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Adana’dan canlı gerçekleştirilen Habertürk TV ve Bloomberg HT yayınında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu ve soruları yanıtladı.

Avusturya’nın AB’nin gelecek dönem başkanlığını yürütecek bir ülke olarak cami kapatma kararını değerlendiren AB Bakanı Ömer Çelik, Avusturya hükümetinin Avrupa’nın geleceği için “pimi çekilmiş bir bomba” olduğunu söyledi.

Başbakan Sebastian Kurz’un hayalperest, siyasal herhangi bir kapasite ortaya koyabilecek vizyona sahip olmayan, aşırı sağın söylemlerini içselleştirmiş bir kişi olduğunu anlatan Bakan Ömer Çelik, aynı zamanda Avrupa’da da çok ciddiye alınan birisi olmadığını belirtti. AB Bakanı Ömer Çelik, “Avusturya ile bir normalleştirme arzusu vardı ama gelinen noktada Avusturya Başbakanı, İslam düşmanlığı ve ırkçılığın temsilcisi haline gelmiştir.” diye konuştu.

https://www.ab.gov.tr/ab-bakani-omer-celik-haberturk-tv-ve-bloomberg-ht-ortak-yayininda-gundemi-degerlendirdi_51295.html

Scroll to top