femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.com
Avro Bölgesi’nde ve AB’de inşaat üretimi arttı Reviewed by Momizat on . Avro Bölgesi'nde ve AB'de şubat ayı inşaat üretimi bir önceki aya göre yüzde 0,1 artış gösterdi.Avro Bölgesi'nde ve Avrupa Birliği'nde (AB) şubat ayı inşaat üre Avro Bölgesi'nde ve AB'de şubat ayı inşaat üretimi bir önceki aya göre yüzde 0,1 artış gösterdi.Avro Bölgesi'nde ve Avrupa Birliği'nde (AB) şubat ayı inşaat üre Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Özel Haberler » Avro Bölgesi’nde ve AB’de inşaat üretimi arttı

Avro Bölgesi’nde ve AB’de inşaat üretimi arttı

Avro Bölgesi’nde ve AB’de şubat ayı inşaat üretimi bir önceki aya göre yüzde 0,1 artış gösterdi.Avro Bölgesi’nde ve Avrupa Birliği’nde (AB) şubat ayı inşaat üretimi bir önceki aya göre yüzde 0,1 artış gösterdi.

 

Avrupa İstatistik Ofisi’nin (Eurostat) yayınladığı verilere göre, bu yılın şubat ayında, ocak ayına göre mevsimsellikten arındırılmış inşaat üretimi, 18 üyeli Avro Bölgesi’nde ve 28 üyeli AB’de yüzde 0,1 artış kaydetti.

 

Söz konusu oran yıllık bazda ise Avro Bölgesi’nde yüzde 6,7 ve AB’de de yüzde 5,5 arttı.

 

Şubat ayında aylık yüzde 0,1’lik artış, Avro Bölgesi’nde yüzde 1,1 ve AB’de yüzde 1 oranında artan inşaat mühendisliğinden kaynaklanırken, inşaat yapımı ise her iki bölgede de yüzde 0,4 oranında düştü.

 

İnşaat üretiminde aylık bazda en yüksek artış yüzde 17,4 ile Polonya’da meydana geldi. Bu ülkenin ardından inşaat üretimini en fazla artıran ülke yüzde 8,2 oranıyla Macaristan olurken, yüzde 3’le İspanya üçüncü sırada yer aldı.

 

İnşaat üretiminde en fazla düşüş ise yüzde 4,9’la Slovenya’da oldu. Slovenya’yı yüzde 3,7 ile İtalya ve yüzde 2,8 oranıyla İngiltere takip etti.

 

 

– Yıllık bazda en fazla artış yüzde 33,1 oranıyla Slovenya’da

 

 

Avro Bölgesi’nde inşaat üretimi sektöründe yıllık bazda yüzde 6,7’lik artış, yüzde 6,6 artan inşaat yapımı ve yüzde 7,6 artan inşaat mühendisliğinden kaynaklandı. AB’de ise söz konusu oranın yüzde 5,5 artış göstermesinde, yüzde 5,9 oranında artan inşaat yapımı ve yüzde 3,9 artan inşaat mühendisliği olumlu etki yaptı.

 

Söz konusu oranda yıllık bazda en fazla artış yüzde 33,1’lik oranla Slovenya’da gerçekleşti. Bu ülkeyi yüzde 28,3 ile Macaristan, yüzde 23,9’la İspanya, yüzde 14,4’le Polonya ve yüzde 14,1’lik oranla da Almanya takip etti. Söz konusu oranda en fazla düşüş ise yüzde 14,7 ile Romanya’da meydana geldi. Bunu yüzde 11,5 ile Portekiz ve yüzde 7,9 oranıyla İtalya izledi.

Ajanslar

Scroll to top